امروزه رژیم های لاغری متفاوت و متنوعی برای افرادی که قصد لاغر شدن و کاهش وزن را دارند، وجود دارد. این رژیم ها توسط متخصصان تغذیه و گوارش تهیه و تدوین شده و برای تغذیه روزانه شما برنامه دارد. با رعایت این برنامه ها و عمل کردن به نکات لاغری که در این برنامه ها گفته می شود، می توانید به لاغری و اندامی متناسب که دلخواه شماست، دست یابید. برای لاغر شدن نیاز نیست که خود را شکنجه دهید. با پیروی از یک سری نکات لاغری که توسط متخصصان تغذیه ارائه می شود، می توان به لاغری و تناسب اندام دست یافت.

درادامه به 10 مورد از برترین نکات لاغری اشاره می کنیم. نکات لاغری که به شما در کاهش وزن و لاغری کمک کرده و زیبایی و جذابیت شما را رقم می زنند. برای دستیابی به لاغری و تناسب اندام، شما بایستی حداقل سه مورد از این نکات را رعایت کرده و در طول برنامه لاغری خود به عنوان برترین نکات از آن ها استفاده کنید. با رعایت این نکات ظرف یک بازه زمانی معین، شما کاهش وزن و لاغری را در خود مشاهده خواهید کرد و خواهید دید که تناسب اندام چیزی فراتر از انتظار نبوده و به راحتی می توان آن را با رعایت چند نکته ساده لاغری، بدست آورد.

برترین نکات لاغری برای کاهش وزن و تناسب اندام

خوراک مختصر، اما هوشمندانه و مغذی

بهتر است بین وعده های غذایی اصلی، شامل صبحانه، ناهار و شام، میان وعده هایی مقوی و مختصر مصرف کنید تا علاوه برکاهش گرسنگی شما در طول روز، باعث شود شما در طول وعده های غذایی اصلی کمتر غذا مصرف کنید و به این ترتیب باعث کاهش کالری دریافتی روزانه شما و کاهش وزن و لاغری شود. این مورد از نکات لاغری، یکی از برترین و بهترین نکات است که معمولا توسط اکثر متخصصان تغذیه نیز به آن توصیه می شود.

مصرف خوراک هوشمندانه به عنوان نکات لاغری

بنابراین بهتر است شما انرژی مورد نیاز بدن را در میانِ وعده های غذایی اصلی و میان وعده ها پخش کرده و با مصرف میان وعده سالم، سعی کنید که در وعده های غذایی اصلی کمتر غذا میل کنید. میان وعده های سالمی که می توانید از آن ها استفاده کنید، شامل انواع میوه ها و سبزیجات، کره بادام زمینی، انواع آجیل ها و … می باشند که شمارا در بدست آوردن انرژی مورد نیاز در طول روز یاری می کنند.

تلویزیون را در موقع مصرف غذا خاموش کنید

یکی دیگر از برترین نکات لاغری، براساس آن چه از مطالعات اخیر بدست آمده، در صورتی که در هنگام غذا خوردن، به تماشای تلویزیون بپردازید، 40% بیشتر از حالت عادی کالری دریافت می کنید که این موضوع به افزایش وزن شما منتج می شود. همچنین علاوه بر این مورد، نوشتن پیام، رانندگی و هر فعالیت دیگری که مزاحم مصرف غذا در حالت استراحت شود، می تواند نتیجه ای مشابه داشته و باعث افزایش وزن و چاقی شما، در نتیجه دریافت کالری بیشتر از غذا شود. به جای این کارها، شما بایستی در وعده های غذایی خود در آرامش بنشینید و غذای خود را در داخل بشقاب مصرف کنید، حتی اگر غذای شما ساندویچی باشد. این کار باعث کاهش کالری دریافتی و کاهش وزن شما می شود.

خاموش کردن تلویزیون به هنگام غذا خوردن

ثابت ماندن روی میزان غذای مصرفی روزانه

از نکات لاغری دیگر، این است که اگر وزن شما در طی چند روز رفته رفته افزایش پیدا کند، این موضوع می تواند علامت خطری برای شما باشد که باید به آن توجه نمایید. اگر میزان وزن شما در طول دوره ای خاص افزایش پیدا کرد، بایستی از میزان غذای روزانه خود کم کنید و سعی کنید که فعالیت بیشتری در طول روز داشته باشید تا وزن شما ثابت بماند و تناسب اندام شما حفظ شود.

سه مرتبه در هفته با وزنه تمرین کنید

تمرین با وزنه به مدت حتی پنج دقیقه و سه مرتبه در هفته، به ساختن توده عضلانی مناسب و حفظ آن به شما کمک شایانی خواهد کرد. هرچه میزان توده عضلانی و عضلات شما بیشتر باشد، متابولیسم بدن شما نیز بیشتر و بالاتر خواهد بود. بنابراین شما کالری بیشتری را در طول روز مصرف خواهید کرد و به تناسب اندام و لاغری دست خواهید یافت.

به تلفن همراه خود دسترسی داشته باشید

یکی از جذابترین نکات لاغری، این است که هروقت ذهن شما روی خوردن غذای خاصی کلید می کند و شما را به مصرف ماده غذایی خاصی که در اطراف شماست وسوسه می کند، تلفن همراه خود را بردارید و به یکی از دوستانتان زنگ بزنید و با او در مورد مسائل روزمره دقایقی صحبت کنید. این کار باعث می شود که ذهن شما از خوردن آن غذا منحرف شده و دیگر تمایلی برای مصرف آن غذا، که در اکثر مواقع غذاهایی پرکالری و چرب هستند نداشته باشید.

یک وعده صبحانه مقوی کاملا متعادل از انواع مواد غذایی مصرف کنید

خوردن صبحانه ای مقوی در شروع روز خود از نکات لاغری است. براساس مطالعات انجام شده، نشان داده شده است که خوردن صبحانه ای مقوی که حاوی انواع کربوهیدرات ها، پروتئین ها و مقداری چربی باشد، به شما کمک می کند که در طول روز کمتر احساس گرسنگی کنید و همچنین به کاهش وزن و لاغری شما، در پی افزایش میزان متابولیسم بدن کمک خواهد کرد. همچنین خوردن صبحانه به مقدار زیاد که حاوی انواع مواد مغذی نیز باشد، به شما در کم خوردن در وعده ناهار کمک می کند. کاهش غذای مصرفی در وعده غذایی اصلی ناهار، به نوبه خود سبب کاهش کالری دریافتی روزانه و لاغری شما می شود. پس خوردن صبحانه ای مقوی که حاوی انواع مواد مغذی نیز باشد، یکی از برترین نکات لاغری است که امروزه مورد تاکید بیشتر و شاید بهتر است بگوییم همه متخصصان تغذیه می باشد.

مصرف صبحانه کامل یکی از نکات لاغری است

به مقدار استفاده از مشروبات الکلی به عنوان یکی از نکات لاغری دقت کنید

مشروبات الکلی، از قبیل آب جو، ودکا و انواع نوشابه های قندی و الکلی، دارای مقادیر بسیار زیادی کالری بوده که می تواند سبب افزایش وزن و چاقی شما شوند. هر بار استفاده از این نوشیدنی ها، به عنوان مثال یک لیوان از هرکدام از این ها، می تواند به میزان 100 کالری به میزان دریافت کالری روزانه شما اضافه کند. لذا بایستی در استفاده از این نوشیدنی های الکلی و قندی، دقت لازم را داشته باشید و از مصرف آن ها اجتناب کنید.

دو مرتبه در طول روز میوه مصرف کنید

استفاده از میوه ها یکی دیگر ا زنکات مهم است. میوه ها فاقد چربی بوده و دارای مقدار زیادی فیبر و آب در ساختار خود می باشند. خوردن هر مقدار میوه و هرنوع آن در طول روز می تواند به لاغری و تناسب اندام شما کمک کند. از آن جایی که آب، یکی از مایعات بسیار کاربردی و مهم در پروسه لاغری می باشد، میوه ها با داشتن مقدار زیادی آب در ساختار خود به کاهش وزن شما کمک می کند. علاوه بر آن خوردن زیاد میوه باعث سلامت پوست شما شده و پوستی لطیف و نرم را برای شما به ارمغان می آورد. همچنین انواع میوه ها، دارای مقادیر بالایی از آنتی اکسیدان ها بوده که می تواند باعث افزایش میزان متابولیسم بدن شما و درنتیجه لاغری و کاهش وزن شما شود.

علاوه بر آن، میوه ها دارای میزان فیبر بالایی هستند. فیبر یکی از مواد غذایی است که باعث سیر ماندن فرد به مدت زمان بیشتری در طول روز می شود. این امر نیز به نوبه خود سبب می شود که غذای کمتری مصرف کنید وکالری دریافتی روزانه شما کاهش یابد و به لاغری و تناسب اندام برسید. بنابراین مصرف انواع میوه جات در طول روز، می تواند سبب لاغری شما شده و برای همین است که در همه انواع رژیم های غذایی توصیه شده توسط متخصصان تغذیه، میوه پای اصلی آن رژیم ها می باشد. برای همین، استفاده از میوه، یکی از برترین نکات لاغری است که باید رعایت شود.

مدت زمان بیشتری را بخوابید

خوابیدن و استراحت به مدت کافی در طول شب است که به شما کمک می کند که در طول روز، کارهای خود را با تمرکز حواس بیشتر و بهتری انجام داده و در کارهای خود موفق تر باشید. سعی کنید نیم ساعت زودتر از برنامه معمول خود به تخت خواب بروید و نیم ساعت نیز دیرتر از خواب بلند شوید. داشتن برنامه ای این چنینی، می تواند به شما در انتخاب غذای مناسب و داشتن تغذیه ای سالم کمک کند. هنگامی که شما در طول شب به مقدار کافی استراحت کرده باشید، در طول روز دچار کسلی و بی حوصلگی نخواهید شد و کارهای خود را به بهترین شکل ممکن انجام خواهید داد.

خودرا لاغر تصور کنید

آخرین مورد از نکات لاغری ارائه شده در این مقاله، داشتن تصور خوب از خود است. زمانی که احساس شکست و عدم توانایی در کاهش وزن خود می کنید و فکر می کنید که نمی توانید به کاهش وزن و تناسب اندام مدنظر خود دست پیدا کنید، یک تصویر ذهنی از خودتان را داشته باشید. به عنوان مثال اگر هدف شما رسیدن به وزنی خاص است که قبلا آن را تجربه داشته اید و الان افزایش وزن پیدا کرده اید، بایستی انگیزه خودرا حفظ کرده و تا رسیدن به وزن دلخواه خود آن انگیزه را در خود نگه دارید. این انگیزه بصری، به شما یادآوری می کند که رسیدن به وزن دلخواهتان برای شما قابل دستیابی بوده و به راحتی می توانید به آن برسید، چون قبلا یکبار آن را تجربه کرده اید.

کلام آخر

در این مقاله سعی شد تا 10 مورد از برترین نکات لاغری برای شما ارائه شود. با پیروی از این نکات لاغری می توانید به تناسب اندام و کاهش وزن دست پیدا کنید.

Total
0
Shares

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *