آیا تا به حال برایتان پیش آمده که به کمردرد دچار شوید یا شاید هم اکنون در حال تجربه آن هستید. در ادامه شما را با راهکارهای تسکین کمر درد آشنا خواهیم کرد. از آبتنی در حمام خردل گرفته تا سایر موارد کاربردی.

راهکارهای ویژه تسکین کمر درد

 

نامناسب بودن میز کار یا میز تحریر

هر زمان که احساس کردید نشستن پشت میز کارتان، کمر شما را به درد می آورد، پاهای خود را کمی بالاتر از کف زمین قرار دهید.

تغییر میز کار

اگر پشتتان درد می کند کیفی که با خود حمل می کنید را بررسی کنید

اگر دردی در پشت بدن خود حس می کنید، بهتر است کیف دستی خود را وارسی کنید. حمل کردن یک کیف دستی بزرگ و سنگین، می تواند ستون فقرات شما را از نظم و شکل طبیعی خود خارج کرده و عضلات شما را بهم فشرده و دردناک کند. سعی کنید کیف پول خود را کوچک انتخاب کرده و تا جاییکه امکان دارد سبک حملش کنید.

مطالعه بیشتر با مقاله دیسک کمر | علائم، عوارض و راههای درمان دیسک

حمام خردل

چنانچه درد زیادی در پشت بدن خود احساس می کنید، بویژه اگر التهاب مفاصل یا دیگر دردهای عضلانی را هم تجربه می کنید، خردل را به آب گرمی که با آن حمام می کنید اضافه کنید. یک قاشق غذا خوری برای دردهای کمتر تا به اندازه 8 بطری را برای دردهای شدید در نظر بگیرید. آبی که با آن حمام می کنید شکل عجیبی به خود خواهد گرفت اما آنچه مهم است تسکین کمر درد شما خواهد بود، قدردان شما می شود.

حمام کردن برای تسکین کمر درد

توپ تنیس

یک روش عالی برای ماساژ محل کمر درد، این است که چند عدد توپ تنیس را در جوراب لوله کرده و انتهای باز آن را گره بزنید و در ادامه از یکی از اعضاء خانواده خود بخواهید که آن را به روی پشتتان قرار داده و نقاطی که درد دارید را با آن، ماساژ دهد.

بخار گرفتن

اگر هیچ کرم یا پمادی در دست ندارید تا بر محل درد بمالید، از بخار گرفتن کمک بگیرید. بخار دادن و گرم کردن محل درد می تواند عضلات شما را تسکین داده و دردشان را محو کند. این روش ساده و مقرون به صرفه به اندازه پمادها و کرم هایی که گاهی هزینه های قابل توجهی برایتان دارند، می تواند گره گشا باشد.

مطالعه بیشتر با مقاله ورزش مناسب دیسک کمر | 5 حرکت ورزشی + عکس

خواب کودکانه

اگر از جمله افرادی هستید که به پهلوها می خوابید، مدل خواب جنینی فشار وارد شده به پشت شما را کاهش خواهد داد. برای راحتی بیشتر بالش کوچکی در میان پاهایتان قرار دهید. اما اگر عادت به این دارید که به پشت خود بخوابید بهتر است برای اینکه کمک کنید تا شکل S مانند خمیدگی ستون فقرات شما حفظ شود، علاوه بر بالشی که زیر سر دارید بالشی هم به زیر زانوان خود قرار دهید تا زمانیکه از خواب بیدار می شوید درد کمتری احساس کنید.

تسکین کمر درد با تشک محکمتشک محکم

تشک وارفته و گود خود را با ملافه های تخته های سه لایی محکم کنید. می توانید یکی از ملافه ها را میان تشک و محل ارتجاعی تخت قرار دهید تا نه تنها با کمترین درد از خواب بیدار شوید، بلکه عمر تشک خود را هم بیشتر کنید. با استفاده از این راهکار هم به فکر تسکین کمر درد خود بوده اید هم به فکر پول های داخل کیفتان !

برای میان وعده انگور بخورید

چنانچه از کمر درد یا سایر دردهای مشابه رنج می کشید، یک میان وعده بسیار مقوی و مفید مصرف کنید. انگور ! انگور قرمز، رگ های خونی را آرام کرده و آزاد می کند و جریان خون را بهبود می بخشد و موج کاهش درد شما خواهد شد. اگر روزی یک پیاله انگور میل کنید، شاهد تاثیرات فوق العاده مثبت آن به روی دردهای بدنی خود خواهید بود.

Total
0
Shares
نظرات

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *