هدف شما چیست؟ به دنبال چه هستید؟ کاهش وزن؟ داشتن تناسب اندام ایده آل؟ مصرف غذاهای سالم؟ یا اطلاعات در مورد بهترین رژیم های غذایی؟
بهترین رژیم های غذایی
بهترین رژیم های غذایی
ورزش های تناسب اندام
تناسب اندام
کاهش وزن و لاغری
مزیای مواد غذایی
تغذیه سالم

شاخص توده بدنی سنجشی آماری برای مقایسه وزن و قد یک فرد است. ابزاری مناسب است تا سلامت وزن فرد با توجه به قدش تخمین زده شود و در بسیاری جاها برای مشخص کردن اضافه وزن و کمبود وزن استفاده می‌شود. از طریق تقسیم وزن فرد به کیلوگرم بر توان دوم قدش به متر بدست می‌آید.

محاسبه BMI

ft
in
lbs
cm
kg

BMI کمتر از 18.5 به این معنی است که فرد دچار کمبود وزن است. BMI بین 18.5 تا 24.9 ایده آل است. BMI بین 25 تا 29.9 فرد دارای اضافه وزن است. BMI بالای 30 چاقی را نشان می دهد.

رژیم لاغری
رژیم غذایی کتوژنیک

شاید به دنبال رژیم غذایی هستید که هم به کاهش وزن شما کمک کند و هم سطح سلامتی بدنتان را افزایش دهد و از بیماری های شایع این روزها مثل دیابت، سرطان و آلزایمر ایمن دارد؟ اگر اینچنین است، ما به شما رژیم غذایی کتوژنیک را پیشنهاد می کنیم. رژیمی با کاهش مصرف مقادیر کربوهیدرات و افزایش چربی که با استفاده از فرآیند کتوز به چربی سوزی و کاهش وزن شما کمک می کند و موجب افزایش سلامتی شما می شود.

بهترین رژیم های لاغری
بهترین رژیم های غذایی

محققان آمریکایی رژیم ها را بر اساس مقدار کاهش وزن در زمان یا لاغری در کوتاه مدت و دراز مدت، میزان مصونیت از بیماری های مزمنی چون دیابت و بیماری های قلبی، میزان پایداری و سطح سلامتی تقسیم بندی کرده اند که در ادامه این رژیم های غذایی سالم رتبه بندی شده جهانی را معرفی می کنیم.

تناسب اندام

ورزش به مدت 30 دقیقه، حداقل 5 روز در هفته باعث می شود در عین حال که، خطرات ابتلا به بسیاری از بیماری های مزمن را در خود کاهش می دهید، از نظر ظاهری هم احساس سلامتی و تندرستی داشته باشید. فعالیت بدنی و تناسب اندام باعث تقویت سیستم ایمنی و هوشیاری ذهنی شما شده و به شما در جلوگیری از ابتلا به چاقی، دیابت، سرطان و مشکلات قلبی کمک می کند.

کاهش وزن

مهم نیست که هدف شما برای  از دست دادن وزن چیست، حتی کاهش وزن متوسط، حدود 5 تا 10 درصد از کل وزن بدن مزایای سلامتی بسیاری مانند بهبود فشار خون، کلسترول خون، قند خون و کاهش خطر ابتلا به دیابت، بیماری های قلبی و برخی سرطانها، تحرک بهبود یافته و کاهش درد مفاصل.