رژیم غذایی لاغری سریع با محدود کردن میزان کالری دریافتی و تناسب بخشیدن به آن، باعث کاهش وزن می شود. تحقیقات نشان می دهند که شما به احتمال زیادی چیزی در حدود 1 تا 2 پوند در هفته وزن کم خواهید کرد.

محصولات رژیم غذایی لاغری سریع شامل شیک ها، اسموتی ها و بسته های غذا و … می شوند. این محصولات به عنوان جایگزین برای دو وعده غذایی و میان وعده های شما عمل کرده و قادر به تامین انرژی روزانه تان هستند.

اما با این همه اجازه آن را دارید که به اندازه 500 تا 600 کالری غذای رستورانی به صورت روزانه میل کرده، یا خودتان آن را تهیه کنید؛ بدین معنا که در این رژیم بخشی نیز برای لذت بردن از غذاها و طعم های مورد علاقه تان وجود دارد.

این رژیم برای افرادی که می خواهند چیزی نزدیک به 20 پوند وزن از دست بدهند، باید 8 تا 10 هفته اجرا شود. با این حال بسیاری از افراد برای حفظ کاهش وزن خود، همچنان در این رژیم باقی مانده و گاه و بیگاه خوراکی هایی را جایگزین می کنند تا دستورات رژیم آن قدرها برایشان سخت و طاقت فرسا نباشد.

به واقع پس از رسیدن به کاهش وزن ایده آل، لازم است که رژیم غذایی لاغری سریع را با سطح فشار پایین تری در شکل تغذیه روزانه خود، نگاه دارید.

رتبه رژیم غذایی لاغری سریع در رده بندی U.S.News

رتبه رژیم غذایی لاغری سریع در رده بندی U.S.News معادل 27 است و سایر رتبه های این رژیم را ادامه مشاهده می کنید:

در میان بهترین رژیم های غذایی: رتبه 27
در میان بهترین رژیم های غذایی کاهش وزن: رتبه 9
در میان بهترین رژیم های غذایی تجاری: رتبه 8
در میان بهترین رژیم های غذایی تغذیه سالم: رتبه 29
در میان بهترین رژیم های غذایی مناسب دیابت: رتبه 24
در میان بهترین رژیم های غذایی کاهش وزن سریع: رتبه 6
در میان بهترین رژیم های غذایی سلامت قلب: رتبه 30
در میان ساده ترین رژیم های غذایی: رتبه 12

رژیم غذایی لاغری سریع

رژیم غذایی لاغری سریع چطور عمل می کند؟

در ابتدای کار باید سبد مواد غذایی خود را تغییر دهید. از این پس بیشتر به سمت سبزیجات و محصولات این چنینی حرکت خواهید کرد. 1200 کالری روزانه شما از سه میان وعده و دو وعده غذایی تامین خواهد شد. میان وعده ها به طور مثال شامل نصف موز، یک گلابی یا یک اسنک 100 کالری SlimFast هستند. دو وعده غذایی نیز می توانند شامل یک اسموتی یا شیک و یک بشقاب غذایی سبک باشند.

در این رژیم به آقایان 400 کالری بیشتر در روز اختصاص داده شده است که می تواند با اضافه کردن شیک ها یا وعده های غذایی کوچک، تامین گردد. شیک های موجود در این رژیم غذایی که آن ها را Advanced Nutrition می خوانند؛ حاوی ترکیبات خاصی هستند که 20 گرم پروتئین و کمتر از 1 گرم شکر در آن ها جای دارد.

همین طور این شیک ها فاقد گلوتن بوده و سرشار از فیبر هستند. خط دیگری از شیک های رژیم لاغری سریع نیز با نام Advanced Energy خوانده می شوند که مشابه مورد قبلی بوده و تنها کافئین را افزوده دارند.

هزینه رژیم غذایی SlimFast

اگر محصولات رژیم غذایی لاغری سریع را به صورت آنلاین سفارش دهید، احتمالا متحمل مقداری هزینه بیشتر خواهید شد. اما اگر برای تهیه آن ها، آستین ها را بالا زده و خودتان وارد عمل شوید؛ بدیهی ست که هزینه ها مقداری کاهش پیدا می کند.

رژیم غذایی لاغری سریع

آیا رژیم غذایی لاغری سریع به کاهش وزن کمک می کند؟

همان طور که از نام این رژیم برمی آید، SlimFast یک روش بسیار موثر در رسیدن به کاهش وزن است.
یک مطالعه در سال 2006 میلادی در مجله پزشکی بریتانیا منتشر شد که در آن میزان اثربخشی چهار رژیم غذایی تجاری روی کاهش وزن بزرگسالان دارای اضافه وزن، بررسی گشت.

این مطالعه نشان داد که رژیم غذایی لاغری سریع در زمانی حدود 4 هفته، به طور متوسط 6 پوند کاهش وزن به همراه دارد. البته این تقریبا همان میزان کاهش وزنی بود که سایر شرکت کنندگان با رژیم های غذایی دیگر از جمله Weight Watchers و Eat Yourself Slim به دست آوردند.

اما آن هایی که از رژیم غذایی اتکینز پیروی کرده بودند، به کاهش وزن کمتری رسیدند.

نتایج بلند مدت نیز به شکل دیگری دلگرم کننده هستند. در یک مطالعه 100 نفر دارای اضافه وزن به دو گروه تقسیم شدند. یک گروه روزانه 1200 تا 1500 کالری از مواد غذایی معمولی دریافت کرده و گروه دیگر به همان تناسب از غذاهای رژیم غذایی لاغری سریع استفاده نمود.

پس از گذشت 4 سال، آن هایی که رژیم غذایی SlimFast را دنبال کرده بودند، به طور متوسط 8.5 درصد از وزن اولیه خود را از دست دادند، اما در گروه دیگر تنها به 3.3 درصد کاهش وزن رسیدیم. توجه داشته باشید که کاهش وزن به اندازه ی 5 تا 10 درصد از وزن اولیه، به پیشگیری از بسیاری بیماری ها کمک می کند.

با این حال مطالعات بیشتری که در سال 2015 صورت گرفته و در سالنامه پزشکی منتشر شد، حاکی از آن بودند که برای اثبات میزان اثربخشی رژیم غذایی SlimFast، نیاز به شواهد و تحقیقات بیشتری است و نمی توان اظهارنظر قطعی در خصوص میزان تاثیرگذاری آن نمود.

اخیرا نیز مطالعه ای در BMC Public Health در سال 2016 میلادی منتشر شد که در آن 7 رژیم غذایی با سنجش میزان اثربخشی در کاهش وزن؛ مورد بررسی قرار گرفته اند.

از جمله این رژیم ها، رژیم غذایی SlimFast، Weight Watchers و … بوده اند. اما نتایج نشان داد که هیچ یک از این رژیم های غذایی بر دیگری برتری نداشته و نمی توان رده بندی خاصی از لحاظ تاثیرگذاری بر کاهش وزن، کوچک شدن سایز کمر و یا حتی پایین آوردن فشار خون برای آن ها در نظر گرفت. البته تفاوت معنی داری بین فشار خون شرکت کنندگان پیرو رژیم غذایی لاغری سریع و آن هایی که از رژیم اتکینز پیروی می کردند، دیده شد.

رژیم غذایی لاغری سریع

میزان سهولت رژیم غذایی SlimFast

این که رژیم غذایی SlimFast تا چه اندازه آسان و سخت باشد، به خود شما بستگی دارد و این که چقدر به شیک ها و غذاهای SlimFast علاقه مند باشید. اما اگر به این طعم ها علاقه مند نباشید، رژیم غذایی لاغری سریع برایتان چندان جذاب نخواهد بود.

این رژیم دارای دستورالعمل های غذایی با 500 کالری است که می توانید آن ها را در آشپزخانه منزل خود آماده کنید. به طور مثال سالاد بیف آسیایی، چیزبرگر و … .

همان طور که پیش تر گفتیم، امکان غذا خوردن در رستوران ها نیز همراه این رژیم وجود دارد، زیرا شما روزانه مجاز به دریافت یک وعده غذایی کوچک، مثلا 300 کالری برای ناهار و یا 500 تا 600 کالری برای شام هستید. غذاهای کبابی و گریل شده، سالاد سبزیجات و … در این گروه های غذایی جای می گیرند.

این رژیم غذایی رویکرد بسیار صرفه جویانه ای در زمان دارد و تهیه غذاهای آن، وقت زیادی از شما نخواهد گرفت. به ویژه اگر از شیک های آماده SlimFast استفاده کنید، زمان کمی را برای آماده سازی غذا صرف خواهید کرد.

طعم ها در این رژیم جایگاه ویژه ای دارند و شما از مزه های متفاوت و خوشمزه ای بهره مند خواهید شد. کرم شکلاتی، لاته کاراملی، وانیل و … در این رژیم جای دارند.

رژیم غذایی لاغری سریع

میزان ورزش لازم در رژیم غذایی لاغری سریع

تمرینات ورزشی در این رژِیم ضروری هستند. SlimFast توصیه می کند که در بیشتر روزهای هفته، به طور متوسط 30 دقیقه روزانه فعالیت بدنی داشته باشید. البته نیازی نیست که این فعالیت آن قدرها شدید باشد، بلکه 3 ست 10 دقیقه ای از پیاده روی هم کافی خواهد بود.

منبع: health.usnews

Total
0
Shares

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *