نوروز که نزدیک می شود، بسیاری از افراد برای چیدن یک سفره هفت سین فوق العاده، آسنین ها را بالا می زنند و ایده های خلاقانه شکل می گیرد تا یک سفره بی نظیر ترتیب دهند. ما هم به همین منظور قصد داریم ایده هایی را برای چیدمان و تزئین سفره هفت سین به شما بیان کنیم. با ما همراه باشید.

ایده هایی برای تزئین سفره هفت سین

شاید در وهله ی اول تزئین سفره هفت سین، کار ساده ای به نظر برسد. اینکه سین ها را در ظرفی قرار دهید و آن ها را روی میز یا صفحه ای بچینید، کار پیچیده ای جلوه نمی کند. اما اگر کار به بهره گیری از خلاقیت برسد و تنوع مثلا ساخت ظروف مخصوص هفت سین، سختی ها خودنمایی می کنند. اما نگران نباشید، توصیه های زیر به شما در این زمینه کمک شایانی می کند.

یک تم رنگی انتخاب کنید

یک تم رنگی انتخاب کنید

هیچ چیز به اندازه ی هماهنگی و تناسب نمی تواند جلوه ی سفره هفت سین را بیشتر کند. درست است که اقلامی که در این سفره قرار می گیرند هر کدام به یک رنگ و شکل هستند، اما شما می توانید با در نظر گرفتن یک تم و یک رنگ خاص، بین آن ها هماهنگی ایجاد کنید. به این منظور می توانید ظروف یکسان با رنگ های یکسان برای قرار دادن جزء های سفره هفت سین کنار هم انتخاب نمایید. یا دست کم تزئیناتی به یک شکل را برای هر یک از آن ها در نظر بگیرید.

از سین های مصنوعی استفاده نکنید

به تازگی برای دوام بیشتر سفره هفت سین و آسانی نگهداری از آن، بسیاری از افراد به سراغ خرید وسایل مصنوعی برای چیدمان و تزئین سفره هفت سین می روند، مثلا سیب یا سیر مصنوعی. هیچ ایده ای بهتر از قرار دادن این جزء ها به شکل طبیعی نخواهد بود، چرا که در غیر این صورت جلوه و طراوت سفره هفت سین گرفته می شود. سفره هفت سین چیده می شود تا بهار را به ما یاداور شود اما استفاده از جزء های مصنوعی، حسی را القا نمی کند.

از وسایل دکوراتیو استفاده کنید

شما می توانید برای افزودن جلوه به سفره هفت سین تان، از وسایل دکوراتیو استفاده کنید. پیشنهاد ما به شما استفاده از تور و ربان می باشد. البته توجه داشته باشید که در استفاده از این دو مورد، جانب احتیاط را رعایت کنید چرا که در غیر این صورت، سفره هفت سین نوروزی شما، تبدیل به سفره عقد می شود.
بهتر است یک لایه نازک از تور مطابق با دکوراسیون خانه و تم سفره انتخاب نمایید و به عنوان سفره در کف اجزای هفت سین پهن کنید. سپس به کمک ربان های نازک، جلوه سفره را بیشتر نمایید.

گلدان گل در تزئین سفره هفت سین

گلدان گل را فراموش نکنید

درست است که گلدان گل بدون سین شروع می شود، اما قرار دادن یک یا چند گلدان زیبا، بهار را بهتر به سفره هفت سین شما می آورد. پیشنهاد می کنیم از گلدان های یکسان برای چیدمان و تزئین سفره هفت سین استفاده کنید تا جلوه و هماهنگی آن حفظ شود.

محل قرار گیری سفره هفت سین

به جایی که قرار است سفره هفت سین خود را پهن کنید، دقت نمایید. محل چیدمان سفره هفت سین بسیار مهم است. بهتر است محل چیدمان سفره را در جایی در نظر بگیرید، که سفره هفت سین به خوبی دیده شود. قرار دادن سفره در محلی تاریک و بی نور و جایی که به خوبی دیده نمی شود، نمی تواند حال و هوای فرا رسیدن بهار را در خانه ی شما جاری سازد.

سبک خود را مشخص کنید

آیا می خواهید یک سفره هفت سین سنتی داشته باشید، یا سفره ای مدرن؟ بهتر است قبل از شرع به چیدن سفره هفت سین تکلیف این موضوع را روشن کنید. اگر دوست دارید سفره هفت سین سنتی داشته باشید، حتما از ترمه و ظروف سنتی استفاده کنید و قانون چیدمان متقارن را رعایت نمایید. در مقابل چیدمان سنتی، چیدمان مدرن قرار دارد. در این سبک می بایست از ظرف و ظروف کاملا مدرن با چیدمان درهم اما منظم بهره گیرید.

تزئین سفره هفت سین سلیقه ایست و نظر هر فرد با دیگری در این باره با هم متفاوت است. اما اگر از قوانین کلی فوق پیروی کنید، می توانید با اعمال نظر و سلیقه ی خود، بهترین سفره هفت سین را برای خانه ی گرم و صمیمی خود بچینید. پیشاپیش نوروز مبارک!

Total
0
Shares

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *