کیک و کلوچه های مافین می توانند در کنار تخم مرغ و جایگزین نان گرم و برشته برای آووکادو، تکمیل کننده وعده صبحانه ما باشند. اما مانند خوراکی های غنی از کربوهیدرات که احتمالا شما هم برای صبحانه علاقه مند به مصرفشان هستید، هماهنگی چندانی با رژیم های کتو و پالئو که مقدار کربوهیدرات در آنها محدود است، ندارند.

اما برایتان خبر خوبی داریم، اینکه شما می توانید با جایگزین کردن ترکیبات موثر دیگری که به غذاهای مورد علاقه کتو اضافه می شوند، در عین اینکه از خاصیت مفید غذاهای کتو بهره می برید، مواد اصلی صبحانه خود را که برایتان دلچسب می باشد هم، حفظ کنید. برای اینکه اطمینان کاملی از پیشنهاد ما بدست آورید، دستور تهیه کیک و کلوچه مافین کتو را که به شما معرفی می کنیم دنبال کنید که بدون استفاده از غلات، گلوتن (مخلوطی از پروتئین های موجود در غلات) و بدون لبنیات، تهیه می شوند.

راز دلچسب شدن کیک مافین طبق دستور پخت پیشنهادی ما

برای اینکه مجموع حجم ورودی کربوهیدرات به بدن خود را به میزان محدود حفظ کنید، لازم است تا در واقع چربی سوزی مورد نظر در رژیم غذایی کتو هم حفظ شود. در دستور پخت این کیک مافین کیتو، به جای استفاده از آرد سنتی که در شیرینی پزی ها استفاده می شده، از مواد سرشار از فیبر، پروتئین و چربی های مفید مانند آرد نارگیل، سفیده تخم مرغ و روغن آووکادو استفاده می شود. ترکیب این مواد با هم بافتی شبیه نان می سازد که می توانید از وسط نصفش کرده و آن را گرم و برشته کنید تا شکل کامل تری به خود بگیرد و تبدیل به یک نان صبحانه خوشمزه و دلچسب به جای ساندویچی شود که قصد خوردنش را در وعده صبحانه داشته اید.

بهترین قسمت دستورالعمل پخت این کیک تک وعده ای شاید این باشد که بسیار سریع آماده می شود، دستور پخت ساده ای داشته، مواد بکار برده شده در آن به راحتی با هم مخلوط می شوند و در ظرف یک نفره، قابل پخت یا قرار گرفتن در مایکروویو می باشد. از زمانیکه شروع به تهیه آن می کنید تا زمان آماده شدن، فقط 5 دقیقه از وقت شما را می گیرد که می توانید در صبح روزهایی که بسیار پر مشغله هستید هم، آن را تهیه کنید.

کیک مافین کتوی تک وعده ای که در 5 دقیقه آماده می شود

هر عدد مافین 5 گرم پروتئین و 3 گرم فیبر دارد که شما را سیر نگه داشته و تنها حاوی 5 گرم کربو هیدرات می باشد. با توجه به حجم کم چربی آن که چیزی در حدود 1 گرم می باشد، به راحتی می توانید آن را آغشته به چربی های سالمی که دوست دارید مانند آووکادو یا کره بادام زمینی کرده و مصرف کنید تا رژیم کتوی خود را هم رونق بخشیده باشید.

آماده سازی مواد کیک مافین

مواد لازم برای تهیه یک عدد مافین ( دو تکه )

  • یک چهارم فنجان آرد سفید بادام
  • یک قاشق غذاخوری آرد نارگیل
  • یک هشتم قاشق چایخوری جوش شیرین
  • یک هشتم قاشق چایخوری نمک
  • یک عدد سفیده تخم مرغ بزرگ
  • نصف قاشق چایخوری آووکادو یا روغن نارگیل
  • 2 قاشق غذاخوری آب گرم

آماده کردن کیک مافین

طرز تهیه

آردها، جوش شیرین و نمک را داخل ظرف یک نفره کوچک یا پیاله مناسب مایکروویو ریخته و با چنگال خوب هم بزنید. در ادامه سفیده تخم مرغ، روغن و آرد را اضافه کرده و مجددا به خوبی هم بزنید. بوسیله یک قاشق، چنگال یا انگشتان خود، خمیر به دست آمده را صاف کنید .حال، ظرف را به مدت 2 دقیقه درون مایکروویو قرار دهید و از هر دو سمت ظرف، اجازه دهید که مافین حرارت را دریافت کند. مافین را به دو قسمت گرم و برشته تقسیم کنید. می توانید به روی مافین خود کره، کره بادام زمینی، مربا، آووکادو فشرده شده یا تخم مرغ استفاده کنید. چنانچه دسترسی به مایکروویو ندارید یا ترجیح می دهید از آن استفاده نکنید، می توانید مافین را بپزید اما ممکن است کمی از هم باز شده و به اصطلاح، وا برود.

برای پخت آن با دقت و در حداقل اندازه، روغن را داخل ظرف یا پیاله بریزید و داخل فر یا تستری که از پیش آماده کرده اید، در 400 درجه فارنهایت حرارت، به مدت 15 دقیقه قرار دهید تا سفت شود. احتمالا برای قسمت کردن آن نیاز به کارد دارید تا در ادامه، بتوانید مافین را به راحتی از ظرف خارج کنید.

Total
0
Shares

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *