سالاد سیب زمینی برای هر پیک نیک یا باربکیو در حیاط خلوت جذاب به نظر می رسد. من این دستور العمل را از کتاب آشپزی مادربزرگم که متعلق به سال 1938 میلادی، به نام The American Woman’s Cook Book بود، الهام گرفتم.

در این دستور العمل آمده است که سیب زمینی ها را با پوست جوشانده و اجازه دهید که قبل از پوست کندن، کاملا خنک شوند. زیرا بهتر است سیب زمینی ها برای سالاد حالت مومی و نرم به جای ترد داشته باشند.

برای این که به چنین هدفی نزدیک تر شویم، به سراغ سیب زمینی قرمز برای تهیه این سالاد رفتیم. همین طور ما به جای پیازاز تربچه و موسیر استفاده کردیم. (این ها باعث کم شدن میزان FODMAP سالاد می شوند.)

همین طور از یک تخم مرغ کاملا پخته شده نیز در تهیه ی این سالاد کلاسیک بهره مند شدیم.

آموزش تهیه سالاد سیب زمینی کلاسیک

آموزش تهیه سالاد سیب زمینی کلاسیک

مواد تشکیل دهنده سالاد سیب زمینی کلاسیک

900 گرم سیب زمینی قرمز با پوست
دو عدد تخم مرغ بزرگ
سه قاشق غذاخوری آب لیموی تازه
یک قاشق چای خوری روغن زیتون
یک سوم فنجان کرفس ریز خرد شده
یک فنجان تربچه
یک قاشق چای خوری شوید تازه خرد شده
یک سوم فنجان موسیر تازه ریز خرد شده
یک چهارم فنجان سس مایونز
یک دوم قاشق چای خوری نمک
یک دوم قاشق چای خوری فلفل سیاه تازه

حتما مطالعه نمایید: بهترین روش نگهداری از سیب زمینی

روش تهیه سالاد سیب زمینی کلاسیک

سیب زمینی ها و تخم مرغ ها را به خوبی شسته و آن را در یک کاسه بزرگ و پر از آب بگذارید تا روی حرارت بجوشند. ابتدا حرارت را کاملا بالا برده تا آب بجوشد و سپس آن را در حین پخت، روی درجه شعله ی کمتر نگاه دارید.

آموزش تهیه سالاد سیب زمینی کلاسیک

بعد از 12 دقیقه، تخم مرغ را به وسیله ی قاشق شیاردار برداشته و در آب سرد قرار دهید. اما به جوشاندن سیب زمینی برای 25 تا 30 دقیقه ادامه دهید، یعنی تا زمانی که چنگال به راحتی داخل بافت آن (تا مرکز سیب زمینی) فرو رود.

برای امتحان پخته شدن سیب زمینی ها، باید بزرگترین سیب زمینی داخل ظرف را به روش بالا امتحان کنید. در این حال می توانید سیب زمینی های کوچکتر را که کاملا پخته شده اند، زودتر از ظرف خارج کنید. پس از این که سیب زمینی ها پخته شدند، آن ها را از ظرف خارج کرده و با کمک یک چاقو پوست روی آن ها را جدا سازید. توجه داشته باشید که این پوست باید به راحتی از سیب زمینی جدا شود.

سیب زمینی های پوست کنده شده را به معکب های کوچک برش داده و آن را در تابه بریزید. سپس آب لیموی تازه و روغن را نیز به آن ها اضافه کنید.

اجازه دهید سیب زمینی ها کاملا در مخلوط آب لیمو و روغن غوطه ور شده و این مواد به بافت آن ها نفوذ کند. در همین حال تخم مرغ را نیز پوست کنده و به همراه دیگر سبزیجات خرد نمایید.

اکنون تخم مرغ، کرفس، تربچه، شوید و موسیر را نیز داخل تابه بریزید. از طرفی در یک کاسه ی کوچک سس مایونز، نمک و فلفل را با یکدیگر ترکیب کرده و به خوبی هم بزنید. این مخلوط مایونز را به سالاد اضافه کرده و مواد را به آرامی و با دقت با یکدیگر آمیخته کنید.

سپس سالاد را داخل یک ظرف دلخواه ریخته و روی آن را پوشانده و تا زمان سرو کردن، داخل یخچال نگهداری نمایید.

نکته:

–    شما می توانید به جای تربچه از یک فنجان خیار خرد شده استفاده کنید.
–    برای صرفه جویی در وقت و برخی اوقات جهت حفظ فیبر موجود در سیب زمینی، آن ها را با پوست استفاده کنید.
–    همین طور می توانید قبل از جوشاندن سیب زمینی، آن ها را به مکعب های مورد نظر خود برش بزنید.
–    تست پخته شدن سیب زمینی ها را از همان زمانی که تخم مرغ ها را از ظرف خارج می کنید، یعنی پس از گذشت 12 دقیقه؛ آغاز نمایید.

Total
0
Shares

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *