یکی از اجزای جدانشدنی سفره های هفت سین، سمنو می باشد. سمنو به عنوان یکی از “سین” های سفره هفت سین ما ایرانی ها، جایگاه خود را همیشه در این سفره عیدانه حفظ کرده است. اگر چه نزدیک به ایام عید نوروز، در سطح شهرها سمنوهای بسته بندی شده یا خانگی به فروش می رسند؛ اما لذت پخت سمنو در منزل با دست های خود و تدارک سفره هفت سین، لذت دیگری دارد.

از همین روی در این مطلب به روش پخت سمنو در منزل می پردازیم.

مواد لازم برای پخت سمنو

  •  گندم
  • آرد سبوس دار
  • آب نیاز

!نسبت گندم و آرد به یکدیگر 1 به 2 می باشد. به این معنا که مقدار آرد سبوس دار باید دو برابر گندم در نظر گرفته شود. اگر نیم کیلو گندم تهیه کرده اید، نیاز به 1 کیلو آرد خواهید داشت.

!آب نیز برای نیم کیلو گندم، چیزی در حدود 5 تا 6 لیتر کفایت می کند.

مراحل پخت سمنو در منزل

1-گندم ها را به خوبی پاک کنید. (به خاطر داشته باشید که قرار است این گندم ها جوانه بزنند، پس گندم پرک شده کارایی نخواهد داشت.)

2-سپس گندم های پاک کرده را به خوبی بشویید. بعد از شسته شدن گندم ها، آن ها را در یک ظرف ریخته و رویشان آب سرد بریزید. می خواهیم آب سرد به اندازه ی 2 سانتی متر از سطح گندم ها بالاتر باشد.

3-حالا اجازه می دهیم تا گندم ها در این حالت برای 24 تا 36 ساعت باقی بمانند. (البته آب آن ها را هر 12 ساعت تعویض می کنیم.)

روش پخت سمنو در منزل

4- طی این مدت انتظار داریم که گندم های خیس خورده، جوانه بزنند. پس از مشاهده ی جوانه های سفید در نوک گندم ها، آن ها را آبکش کرده و آب سرد رویشان بریزید. سپس گندم های جوانه زده را در یک دستمال کاملا تمیز قرار دهید.

5-گندم ها باید کامل زیر دستمال بوده و فرصت برای ریشه زدن پیدا کنند. پس از این که گندم ها ریشه زدند، آن ها را از لای دستمال بیرون آورده و در یک ظرف تمیز تخت قرار دهید. بعد دوباره با یک دستمال روی آن ها را بپوشانید. (این دستمال باید در تمام مدت رطوبت داشته باشد و در صورتی که آن را خشک یافتید، دوباره کمی آب روی آن اسپری کنید.)

روش پخت سمنو در منزل

6- زمانی که ریشه ها کامل درآمده و گندم ها نیز تغییر رنگ داده و سبز رنگ شدند، دستمال را برداشته و گندم ها را به وسیله ی غذاساز به خوبی مخلوط سازید. (بهتر است مقدار کمی آب در این مرحله به گندم ها اضافه کرده و سپس در غذاساز آن ها را به شکل چرخ کرده دربیاورید.)

 

روش پخت سمنو در منزل

 

7- اکنون گندم های ریشه دار به شکل یک مایع خمیر مانند درآمده اند. این خمیر را در یک تنظیف ریخته و شیره ی آن را از تفاله جدا سازید.

8- شیره را ذره ذره با آرد سبوس دار حل کرده و مخلوط به دست آمده را روی حرارت قرار می دهیم.
9- زمانی که مخلوط شیره و آرد روی حرارت قرار داده شد، باید به طور مرتب و با حرکات دورانی آن را هم بزنید. (دقت داشته باشید که هم زدن در این مرحله اهمیت زیادی دارد، حتی چند لحظه غفلت می تواند موجب سوختگی یا ته گرفتگی آن شود.)

10- وقتی این مخلوط روع به جوشیدن کرد، حرارت را کم می کنیم. (حالا درجه هم زدن می تواند کمتر شده و با آرامش بیشتری کار را دنبال کنید.)

 

روش پخت سمنو در منزل

 

11- پس از این که آب مخلوط که حالا دیگر می توانیم نام سمنو را بر آن بگذاریم، تبخیر شده و به غلظت مورد نظرمان رسیدیم؛ وقت دم کردن آن می رسد.

12- درب قابلمه را گذاشته و اجازه بدهید تا سمنو به خوبی دم بکشد. (شعله ی گاز باید در کمترین درجه ی خود قرار داشته باشد، تا دم کردن به خوبی و به آرامی صورت بگیرد.)

13- پس از دم کشیدن به سلیقه ی خود، خلال بادام یا پسته به سمنو اضافه کرده و آن را در ظرف دلخواه بکشید.

 

روش پخت سمنو در منزل

این سمنو در سفره هفت سین امسال جای گرفته و رونق بخش سال نویی ست که پیش رو داریم.

Total
0
Shares

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *