آیا شما هنگام خرید به تاریخ مصرف و تاریخ انقضا درج شده به روی محصولات و مواد غذایی توجه می کنید ؟ در صورتی که تاریخ مصرف محصول گذشته باشد چه واکنشی نشان می دهید ؟ ممکن است فکر کنید که این عدد اهمیت ندارد ؟ در این مقاله می خواهیم شما را با اهمیت تاریخ انقضا محصولات آشنا کنیم و 12 ماده غذایی که هرگز نباید پس از گذشت تاریخ انقضا مصرف شوند را به شما معرفی می کنیم. در ادامه با ما همراه شوید.

اهمیت تاریخ انقضا مواد غذایی | مواد غذایی تاریخ مصرف گذشته با شما چه می کنند ؟

تاریخ انقضا مواد غذایی

 

هر عدد و تاریخی که شما روی محصولات و مواد غذایی می بینید، تاریخ انقضای آن محصول نمی باشد. به روی هر محصول چند تاریخ درج می شود که معنی حقیقی آن را در اینجا بیان خواهیم کرد.

تاریخ تولید محصول : تاریخی ست که آن ماده غذایی در کارخانه تولید شده است.

تاریخ بسته بندی : تاریخی ست که محصول در بسته بندی بهداشتی قرار می گیرد.

بهترین زمان مصرف : بهترین زمانی که می توان ماده غذایی را با کیفیت مطلوب مصرف کرد.

تاریخ انقضا : تاریخی ست که ماده غذایی قابل مصرف نمی باشد و در صورتی که این تاریخ گذشته باشد بایستی محصول را دور ریخت.

 

اما در حقیقت داشتن تاریخ مصرف، دلیلی بر سالم بودن محصول نیست. زیرا شرایط نگهداری یکی از نکات مهم و ضروری می باشد که در کیفیت و در نتیجه سالم ماندن ماده غذایی نقش دارد.

همچنین باید بدانید که تازه بودن مواد غذایی برای گروه های سنی حساس مثل کودکان، مسئله ای بسیار مهم است که بایستی در نظر گرفته شود.

 

چرا تاریخ انقضا مواد غذایی مهم است ؟

 

تاریخ انقضا مواد غذایی

 

گاهی آنچه به نظر می رسد و آنچه از طعم و بوی مواد غذایی متوجه می شوید، می تواند فریبنده باشد. (برای مثال وقتی شیر را می جوشانید و آن پف می کند، لزوما دلیلی بر تازگی و کیفیت آن نیست) اینجاست که تاریخ انقضایی که به روی محصول درج شده می تواند راهنمایی باشد تا از تازگی آن محصول اطمینان حاصل کنید. و همین امر می تواند از مسمومیت های غذایی و بیماری ها جلوگیری کند.

اما وقتی محصولی را خریداری می کنید که تاریخی به روی آن درج نشده چطور؟ مثلا یک ساندویچ پر شده همراه با سس. بهتر است آن را در شرایط مطلوب نگهداری کنید و به محض آنکه تغییراتی در ظاهر، رنگ، طعم و بو احساس کردید، ماده غذایی را دور بریزید.

بهترین زمان مصرف 12 ماده غذایی زیر را بدانید!

1 . جایگزین تخم مرغ تجاری

 

تاریخ انقضا مواد غذایی

 

یک بسته یا یک شانه تخم مرغ واقعی، مدت مصرف طولانی تری نسبت به تخم مرغ جایگزین تجاری دارد. اما توصیه می شود که هر دو به موقع مصرف شوند. تخم مرغ خام و پوسته دار را می توانید برای 3 الی 5 هفته درون یخچال نگهداری کنید. اما برای محصولات جایگزین تخم مرغ، حداکثر 3 الی 5 روز پس از باز شدن بسته بندی، بایستی آن ها را مصرف کنید. اما اکر بسته بندی تخم مرغ جایگزین را باز نکرده باشید، تا 10 روز می توانید داخل یخچال نگهداری کرده و سپس مصرف کنید.

2 . پنیر

تاریخ انقضا مواد غذایی

 

برخی از انواع پنیرها مانند پنیر چدار و گودو، عمر طولانی تری دارند زیرا بافت این دسته از پنیر ها به گونه ای ست که نفوذ باکتری ها و همچنین کپک زدن آن ها دشوار می باشد. در صورتی که بسته بندی آن ها را باز نمایید، می توانید تا 6 ماه پنیر را داخل فریزر نگهداری و مصرف کنید.

اما در مقابل برخی دیگر از پنیرها مانند پنیر ریکوتا، پنیر خامه ای و… که بافت نرم تری دارند، حساسیت بیشتری نسبت به کپک ها و نفوذ باکتری ها دارند. با مشاهده اولین علامت کپک، یا احساس تغییر طعم و بو، توصیه می شود که پنیر را دور بریزید. حتی اگر تاریخ انقضای پنیر نگذشته باشد.

پنیرهایی با بافت نرم، پس از باز شدن بسته بندی تا 1 هفته داخل یخچال قابل نگهداری و مصرف می باشند.

3 . سس ها و چاشنی ها

تاریخ انقضا مواد غذایی

 

شاید تصور کنید که انواع سس و چاشنی ها که داخل بسته بندی های شیشه ای و مخصوص قرار دارند، امکان نفوذ باکتری به آن ها وجود نداشته و دیر تر خراب می شوند. اما زمانی که درب شیشه سس را باز می نمایید، در واقع بسته بندی بهداشتی آن را از بین برده و مسیر ورود باکتری ها را فراهم کرده اید.

برای مثال وقتی شیشه سس را هنگام خوردن ساندویچ سر میز می آورید، ممکن است با همان چاقویی که به سس می زنید، روی ساندویچ بکشید و دوباره درون شیشه سس قرار دهید. همین امر موجب انتقال باکتری ها و نفوذ آن ها به بافت سس می شود و می تواند باعث فاسد شدن و مسمومیت های غذایی شود.

همچنین در صورتی که محتوای درون سس با چند قطره آب تر شود، امکان تغییر رنگ، طعم و بوی چاشنی وجود دارد که این خود نشانه ای از خرابی سس می باشد.

4 . آبمیوه های طبیعی

تاریخ انقضا مواد غذایی

 

آبمیوه طبیعی که یکی از نوشیدنی های سالم و مفید می باشد و مصرف روزانه آن بسیار توصیه می شود. اما نباید این محصولات را برای طولانی مدت داخل یخچال نگهداری کنید. زیرا این آبمیوه ها طبیعی بوده و با آبمیوه های شرکتی متفاوت هستند. در فرآیند تولید آبمیوه های بسته بندی، از مواد نگهدارنده استفاده می شود تا دیر تر خراب شوند. ویژگی مدت دار بودن آبمیوه های شرکتی، یکی از تفاوت های اصلی آن ها با آبمیوه های طبیعی ست.

با وجود اینکه مصرف آبمیوه های طبیعی بسیار مفید می باشد، اما به هنگام خرید توجه داشته باشید که می توانید ظرف 48 الی 72 ساعت آینده آن را مصرف کنید. زیرا در مدت طولانی تر امکان خراب شدن آن ها وجود داشته که سلامت شما را به خطر می اندازد.

5 . گوشت تازه

تاریخ انقضا مواد غذایی

 

گوشت تازه یکی از حساس ترین مواد غذایی ست که در معرض فاسد شدن قرار دارد. وقتی گوشت تازه را خریداری می کنید، بایستی به تازه بودن آن توجه کامل را داشته باشید. همچنین پس از خرید، بلافاصله آن را مصرف کرده یا بسته بندی فریزری کنید. در صورت پخت گوشت تازه یا فریز شده، توصیه می شود که آن را با دمای پخت مناسب بپزید تا باکتری های احتمالی در بافت گوشت از بین برود.

همچنین فریز کردن گوشت تازه مانع از نفوذ باکتری ها و خرابی گوشت می شود و توصیه می شود گوشت را درون کیسه فریزر مخصوص قرار دهید تا از ورود باکتری هایی که داخل فضای فریزر وجود دارد محفوظ باقی بماند.

6 . گوشت چرخکرده

تاریخ انقضا مواد غذایی

 

طبق گفته سازمان FDA ، گوشت چرخکرده بایستی ظرف 2 روز پس از خرید، مصرف شده یا فریز شود. این توصیه مربوط به هر نوع گوشت چرخکرده اعم از گوشت گوسفندی، گوشت بوقلمون و… می باشد. زیرا باکتری هایی که روی سطح گوشت قرار دارند، ممکن است با گذشت زمان با قسمت های دیگر مخلوط شده و با پراکندگی باکتری ها، احتمال مسمومیت غذایی نیز بیشتر می شود.

7 . گوشت فرآوری شده

تاریخ انقضا مواد غذایی

 

گوشت های فرآوری شده مثل انواع ژامبون، سوسیس و… بسیار حساس هستند و بیشتر از انواع دیگر گوشت ها در معرض باکتری ها قرار دارند. توصیه می شود که این دسته از گوشت ها را بسته به نیاز و مصرف تان خریداری کنید و حداکثر 3 الی 5 روز داخل یخچال نگهداری کنید.

این گوشت ها ممکن است دارای باکتری ای باشد که در صورت فریز شدن رشد یافته و تکثیر شود. در نتیجه فریز کردن این گوشت ها روش نگهداری مناسبی نمی باشد.

در صورتی که کمترین تغییر رنگ، طعم و بو را در گوشت های فرآوری شده احساس کردید، بلافاصله آن را دور بریزید.

8 . ماهی

تاریخ انقضا مواد غذایی

 

گوشت ماهی همانند انواع گوشت ها در معرض باکتری ها حساس بوده و امکان فاسد شدن ان بسیار زیاد می باشد. توصیه می شود که پس از خریداری ماهی، حداکثر پس از 2 روز آن را مصرف کنید و یا درون کیسه فریز مخصوص قرار داده و داخل فریزر نگهداری کنید تا از نفوذ باکتری ها جلوگیری شود.

9 . انواع توت های تازه

تاریخ انقضا مواد غذایی

برخی از انواع توت ها مثل تمشک، توت فرنگی، عمر کوتاهی دارند و تنها تا 3 روز پس از خرید، تازه و با کیفیت هستند. اما در مقابل زغال اخته که در این گروه از میوه ها قرار می گیرد، برای مدت بیشتری در یخچال قابل نگهداری است.

نکته ای که برای نگهداری انواع توت حائز اهمیت می باشد این است که، بهتر است هر مقدار از توت ها که قصد خوردن آن را ندارید، داخل فریزر نگهداری کنید تا از خراب شدن و نفوذ باکتری ها جلوگیری به عمل آورید. زیرا در صورتی که داخل یخچال بماند، نرم و گندیده می شوند و بایستی دور ریخته شوند.

10 . سبزیجات

تاریخ انقضا مواد غذایی

 

سبزیجات، حتی آنهایی که شسته و بسته بندی شده اند، ممکن است حاوی باکتری باشند که موجب مسمومیت شوند. توصیه می شود پس از خرید انواع سبزیجات، آن ها را کاملا شستشو دهید تا باکتری های احتمالی از بین بروند.

همچنین اگر از بسته بندی های کارخانه ای استفاده می کنید، بایستی طبق تاریخ درج شده عمل کنید تا از بیمار شدن خود و خانواده جلوگیری کنید.

11 . جوانه ها

تاریخ انقضا مواد غذایی

 

انواع جوانه که در دمای گرم رشد می کنند می توانند باکتری ها را جذب کنند. توصیه می شود این محصولات را طبق تاریخ درج شده به روی بسته بندی مصرف کنید.

12 . صدف (غذای دریایی)

تاریخ انقضا مواد غذایی

 

صدف ها مانند سایر غذاهای دریایی، تنها تا 2 روز قابل نگهداری در یخچال می باشند. پس از آن باکتری ها می توانند درون آن ها نفوذ کرده و مسمومیت غذایی ایجاد کنند. توصیه می کنیم اگر بوی بد و نامطبوعی از غذاهای دریایی مثل صدف احساس کردید، بلافاصله آن را دور بریزید و از خوردن آن پرهیز کنید.

 

هر نوع ماده غذایی که از فروشگاه ها تهیه و خریداری می کنید، بایستی طبق تاریخ درج شده و دستور العمل گفته شده مصرف کنید تا احتمال مسمومیت های غذایی ناشی از مواد فاسد را تا حد ممکن کاهش دهید. در صورتی که این مقاله برای شما مفید بود، آن را با دوستان خود نیز به اشتراک بگذارید.

حتما مطالعه کنید :مواد غذایی حاوی منیزیم و عوارض کمبود آن

Total
0
Shares

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *