تمیز کردن تشک خوشخواب به نظر سخت می‌رسد؛ ولی اگر ترفندهای مربوط به آن را بلد باشید، این کار برایتان ساده‌تر می‌شود. گذشته از این که شما در طول شب ساعات زیادی را روی این تشک می‌خوابید و کثیفی آن باعث بیمار شدنتان می‌شود.

راهنمای تمیز کردن تشک خوشخواب که در ادامه می‌خوانید، کمک می‌کند که به راحتی از شر باکتری‌ها، قارچ‌ها، سلول‌های مرده پوست، عرق و چربی بدنتان که در طول شب وارد بافت خوشخواب می‌شود، خلاص شوید.

می توانید در این سایت روش‌هایی برای داشتن اتاق مرتب و زیبا در خانه را هم خوانده و از ترفندای موجود در آن استفاده کنید.

 مراحل تمیز کردن تشک خوشخواب

۱. با بخارشوی شروع کنید:

پیش از هر کاری برای تمیز کردن تشک خوشخواب از بخارشوی استفاده کنید تا تمام باکتری‌ها و قارچ‌های روی تشک از بین بروند. برای این منظور، بخارشوی را روی تمام قسمت‌های تشک خوشخواب خود بکشید.

استفاده از بخارشوی برای تمیز کردن تشک خوشخواب

۲. گردگیری کنید:

برای شروع کار تمیز کردن تشک خوشخواب می‌توانید با استفاده از جاروبرقی، تشک و کناره‌های آن را تمیز کنید. برای این کار، جاروبرقی را محکم روی تشک بکشید. برای تمیز کردن گرد و غبار گوشه‌ها و بخش‌های دوخته شده نیز از سری کوچک‌تر جاروبرقی استفاده کنید.

۳. لکه‌ها را تمیز کنید:

برای تمیز کردن تشک خوشخواب و خلاص شدن از شر لکه‌های قدیمی، از مایع لکه‌بر استفاده کنید. دقت کنید که خوشخواب را زیاد خیس نکنید و پیش از خشک شدن کامل تشک، روی آن ملحفه نیندازید.

۴. از اسپری ضدعفونی کننده با بوی خوب استفاده کنید:

برای ضدعفونی کردن و مبارزه با بوی بد خوشخواب، می‌توانید از اسپری‌های ضدعفونی کننده استفاده کنید تا باکتری‌های مولد بو کاملاً از بین بروند.

۵. از جوش شیرین کمک بگیرید:

برای تمیز کردن تشک خوشخواب خود می‌توانید از معجزه جوش شیرین کمک بگیرید. برای این کار، روی تمام تشک، جوش شیرین بریزید. دست‌کم ۱۵ دقیقه صبر کنید و بعد روی تشک را جاروبرقی بکشید.

۶. تشک خوشخواب خود را بشویید:

بهتر است که برای تمیز کردن تشک خوشخواب خود، هر ۶ ماه یک بار آن را به این روش بشویید: تشک خوشخواب خود را داخل حمام ببرید و روی آن آب داغ بریزید. با استفاده از اسفنج، یک ماده یا اسپری ضدعفونی کننده را روی تمام سطح تشک بمالید. در صورتی که دوست ندارید از مواد پاک‌کننده شیمیایی استفاده کنید، می‌توانید سرکه سفید را جایگزین آن کنید.

دوباره روی خوشخواب آب داغ بریزید. پودر شوینده آنزیم‌داری را با مقداری آب مخلوط کنید و آن را با اسفنج روی تشک و زیر آن بمالید. حال تشک را آب بکشید و آن را از حمام بیرون ببرید و در جایی در معرض هوا قرار دهید.

به یاد داشته باشید که قرار دادن تشک زیر نور مستقیم خورشید به از بین رفتن قارچ‌ها و باکتری‌های موجود در آن کمک زیادی می‌کند.

در ضمن، باید بگوییم که این روش تمیز کردن تشک خوشخواب برای خوشخواب‌هایی که فنر فلزی ندارند، مناسب است؛ چون شستن خوشخواب‌های فنردار فلزی با آب داغ، موجب زنگ زدن فنرها می‌شود.

تمیز کردن تشک خوشخواباگر دچار بدخوابی، آلرژی، تنگی نفس، سردرد و خستگی هستید و شب‌ها نمی‌توانید به خوبی بخوابید، شاید مشکل از تشک خوشخواب شما باشد. برای رفع این مشکلات، بد نیست که ترفندهای تمیز کردن تشک خوشخواب را به یاد داشته باشید و هر ۶ ماه یک بار آنها را انجام دهید.

با این روش‌های تمیز کردن تشک خوشخواب حتی اگر مشکلات شما نیز برطرف نشد، می‌توانید در محیطی تمیز و بدون آلودگی‌های قارچی و میکروبی بخوابید.

Total
0
Shares

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *