در مراسم و جشن عروسی، دوستان نزدیک عروس و داماد سعی می کنند در تمام طول روز عروسی در کنار عروس و داماد باشند. و به این ترتیب پشت سر گذاشتن این روز را با تمام خستگی ها و استرس های خاص آن، راحت تر می کنند. ساقدوش ها که نزدیکترین افراد به عروس و داماد هستند، در این شب لباس هایی تقریبا یک شکل و با یک تم رنگی می پوشند و از بقیه مهمان ها قابل تشخیص هستند. شاید داشتن ساقدوش در کشورهای غربی بسیار مرسوم تر از ایران باشد، ولی به تازگی در جشن های عروسی ایرانی نیز ساقدوش ها حضور پررنگ تری نسبت به گذاشته دارند. و همین مسئله باعث شده تا انتخاب لباس ساقدوش عروس و داماد، در کنار انتخاب لباس عروس و داماد، انتخاب دسته گل، همچنین مدل مو عروس، تور عروس و خیلی موارد دیگر، به دغدغه ای تازه تبدیل شود.

اکثرا لباس ساقدوش عروس را کاملا شبیه هم و یک رنگ و مدل انتخاب می کنند. اما ما به شما توصیه می کنیم که به شبیه بودن لباس های ساقدوش هایتان اصرار نکنید. اگر می خواهید به روز باشید فراموش نکنید که بهتر است لباس ساقدوش های عروس، از نظر مدل، کمی نزدیک به هم، و از نظر رنگ، در یک تم رنگی خاص انتخاب شوند. و نه کاملا شبیه هم! بنابراین ساقدوش های شما با لباس هایی که بیانگر شخصیت و استایل منحصر بفرد هر کدام از آن هاست در کنار شما حاضر می شوند.

ما در این مطلب هشت ترند مهم لباس ساقدوش عروس 2018 را، به علاوه پالت رنگ های محبوب جشن های عروسی برای شما آماده کرده ایم.

چگونه یک لباس ساقدوش عروس مناسب انتخاب کنیم؟

از آنجایی که این لباس فقط یک بار پوشیده می شود، بهتر است در طراحی آن از طرح های مردن و فوروارد فشن استفاده شود.

در انتخاب لباس ساقدوش به سبک جشن عروسی خود نیز توجه داشته باشید.

پیراهن های میدی

لباس های میدی با دامن های صاف در زیر زانو یا روی ساق پا، دارای ظاهری سنگین و جدی هستند. این پیراهن های نیمه رسمی همیشه جز لباس های جذاب و بی نظیری بوده اند، که در عین حال رسمی و سنگین نیز هستند. با انتخاب پارچه هایی مثل ابریشم و تور می توانید لباسی شبیه پیراهن توتو سفارش داده و ظاهری خاص به  لباس ساقدوش عروسی خود ببخشید.

پیراهن میدی
پیراهن میدی

پیراهن های تک شانه

لباس های دکلته برای نمایش درست و به جای قسمت کوچکی از بدن عالی هستند و جزیی همیشگی در میان پیراهن های مجلسی به شمار می شوند. ولی ممکن است این سبک پیراهن برای همه ی ساقدوش های شما مناسب نباشد. پس شاید بهتر اشت پیراهن های یک شانه را انتخاب کنید.

پیراهن هایی که یک شانه آن ها باز هستند، بهترین گزینه در این نوع لباس ها هستند، و در عین حال بسیار کلاسیک و شیک به نظر می آیند.

لباس ساقدوش عروس

پیراهن با آستین کاپ دار

اگر به دنبال یک جایگزین بسیار زیبا دیگر برای پیراهن های دکلته هستید، آستین های کاپ دار را نیز در نظر داشته باشید. آستین های کاپ دار با پوشاندن مقدار مناسبی از شانه ها، زیبایی و وقار خاصی به بدن و فرم لباس می بخشند. اگر به دنبال یک سبک کلاسیک یا وینتج هستید، آستین های کاپ دار را با تورهای ظریف امتحان کنید.

پیراهن با آستین کاپ دار
پیراهن با آستین کاپ دار

پیراهن با دامن چند لایه

لباس ساقدوش عروس بلند و صاف، جز اصلی جشن های عروسی محسوب می شود. ولی اگر شما می خواهید سنت شکنی کنید و لباسی خاص انتخاب کنید، بهتر است پیراهن هایی با دامن های لایه لایه را امتحان کنید. این دامن ها دخترانه تر به نظر می آیند، و ظاهری متمایز نسبت به دیگر لباس های ساقدوش دارند. همچنین آن ها می توانند یک گزینه عالی برای رقص و پایکوبی در تمام طول شب عروسی باشند.

لباس ساقدوش با دامن چند لایه
لباس ساقدوش با دامن چند لایه

پیراهن با گیپور کتان

وقتی حرف از عروسی و لباس عروس باشد، تور ها چیز جدیدی به نظر نمی آیند. اما گیپور های کتان می توانند حسی جدید را خلق کنند. اثر رویایی و معصومانه ای که این تور ها به لباس ها می بخشند، در کنار لباس عروس می تواند مجموعه ای زیبا و خیره کننده را بسازد. رنگ های سرخ و بنفش نیز می توانند اثر رمانتیک و رویایی این گیپور های زیبا را تکمیل کنند.

پیراهن ساقدوش عروس
پیراهن ساقدوش عروس

پیراهن های دو تکه

شاید یک لباس ساقدوش عروس دو تکه کمی غیر معمول به نظر بیآید. اما برای یک عروس جسور، این انتخاب می تواند گزینه مناسبی برای ساختن یک جشن شاد و جوان پسند باشد. یک لباس دو تکه با ترکیب تور و ابریشم می تواند یک انتخاب جسورانه و فانتزی باشد. مخصوصا لباس هایی که قسمت کوچکی از بدن را در میان دو تکه به نمایش می گذارند.

پیراهن دو تکه
پیراهن دو تکه

پیراهن حریر

یک دامن دراپه پوشیده شده در لایه هایی از حریر، می تواند تصویری رویایی از یک لباس ساقدوش عروس بسازد. حریر که نماد ظرافت و زیبایی است، می تواند یک گزینه عالی برای استفاده در لباس ساقدوش عروس باشد، که در کنار لباس عروس تصویری خارق العاده را می سازد. برای تشدید اثر رویایی حریر، بهتر است از رنگ های ملایم استفاده شود.

لباس حریر ساقدوش
لباس حریر ساقدوش

پیراهن با آستین کلوش

فرقی نمی کند که لباس ساقدوش ساده باشد، یا کار شده، یک آستین کلوش می تواند فرم کلاسیک و وینتیج به آن ببخشد. استفاده از پارچه های ظریف گلدار، رنگ های مات یا براق زنانه، تاثیر این فرم لباس را کامل می کند.

انتخاب لباس ساقدوش عروس
انتخاب لباس ساقدوش عروس
Total
0
Shares

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *