هرگز نوشیدن سرکه سیب را کنار نگذاشته و خود را از مزایای آن محروم نسازید، تنها مطمئن شوید که روش نوشیدن شما از این ماده ی معجزه آسا؛ صحیح باشد. اگر چه حیواناتی مثل گربه از بوی این سرکه فراری هستند، اما انسان ها باید از خواص آن بهره مند گردند.

فواید سرکه سیب

سرکه سیب دارای فواید بسیار عالی است و تاثیرات مثبتی بر سیستم داخلی بدن انسان خواهد داشت. نوشیدن آن می تواند به مشکلات معده، گلو درد و عطسه یا سکسکه کمک کند. همین طور این سرکه برای از بین بردن شوره سر، آکنه و محل کبودی های ناخوشایند، مفید خواهد بود.

به علاوه از آن در درمان اگزما نیز استفاده می شود. به این معنا که این مشتق سیب، به جز فرم نوشیدنی، می تواند در قالب یک ماسک درمانی پوست نیز ظاهر شود. حتی مخلوط آن با عسل و آب، می تواند به عنوان یک شوینده پوست ایفای نقش کرده و جلای خاصی به چهره شما ببخشد. کاهش کلسترول و قند خون نیز از دیگر خواص آن به شمار می رود.

خواص و فواید سرکه سیب

همه ی موارد فوق باعث نمی شود که فرمول معجزه آسای آن در کاهش وزن را از خاطر ببریم. اگر به دنبال کاهش وزن ایده آل هستید، نوشیدن صحیح این سرکه به طور متناوب، می تواند به کاهش وزن شما کمک شایانی نماید.

نحوه صحیح نوشیدن

برای به دست آوردن بهترین فواید این نوشیدنی، کافی ست که آن را در روش صحیح تهیه کرده و به موقع بنوشید.

برای بهره مند شدن از مزایای آن، به موازات این که به بدن خود صدمه نزده باشید، لازم است که یک یا دو قاشق از سرکه سیب را به یک لیوان آب اضافه کنید. شاید هنوز طعم قوی و تیزی از این نوشیدنی احساس کنید، در این صورت اضافه کردن مقداری عسل تازه و خالص مفید خواهد بود.

خواص و فواید سرکه سیب

به خاطر داشته باشید که در صورت نوشیدن سرکه سیب خالص و بدون مخلوط کردن آن با آب، ممکن است پس از مدتی به مینای دندان های خود آسیب زده و خساراتی از این دست برایتان به بار بیاید. به علاوه همان قدر که سرکه سیب برای معده مفید است، نوشیدن به یکباره و خالص آن نیز می تواند به معده آسیب برساند. زیرا ماهیت اسیدی و تند و تیز این سرکه، مخاط معده را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

از یاد نبرید که در صورت استفاده درست از این نوشیدنی طبیعی، در مدت زمانی کوتاه از مزایای آن بهره مند خواهید شد.

Total
0
Shares