احتمال هک شدن هر وسیله ی هوشمند و ابزار تکنولوژی همیشه وجود دارد. اگر در حال استفاده از گوشی تلفن همراه، تبلت، پی سی، لپ تاپ، تلویزیون هوشمند و… باشید، باید نسبت به احتمال هک شدن و روش های مقابله با هکرها اطلاعات خود را تکمیل نمایید.

ساده ترین روش های مقابله با هکرها

روش های ساده ای برای مقابله با هکرها وجود دارد که با به کار بستنشان می توانید به راحتی تا میزان زیادی ریسک نفوذ هکرها به سیستم های خود را کاهش دهید.

روش های مقابله با هکرها
روش های مقابله با هکرها

در چند و چون به تعدادی از روش های موثر در مقابله با هکرها اشاره می کنیم:

– پوشاندن وب کم و دوربین سیستم

هکرها قادر به هک کردن سیستم شما با نفوذ از طریق دوربین و وب کم هستند. برای همین لازم است که با وسیله ای شبیه به یک چسب تیره رنگ روی دوربین و وب کم خود را بپوشانید. توجه داشته باشید که از پوششی استفاده نمایید تا لایه ی بیرونی دوربین خراشیده یا دچار آسیب نشود.

– خاموش نگه داشتن ردیاب موقعیت جغرافیایی

اگر بخواهید در مقابل حملات هکرها مصون بمانید، لازم است که ردیاب موقعیت جغرافیایی یا همان GPS را خاموش و غیرفعال نگه دارید. به این شکل خود را در برابر حملات هکرهایی که از طریق GPS به سیستم شما نفوذ می کنند، ایمن می سازید.

– انتخاب رمز عبور قوی شامل حروف بزرگ و کوچک و اعداد

برای این که دسترسی به سیستم های شما و هک کردن آن ها با ریسک کمتری همراه شود، لازم است که رمزهای عبور خود را کاملا قوی انتخاب کنید. رمزهای عبور قوی باید دارای حروف بزرگ، حروف کوچک و نیز اعداد باشند. بیشتر ما عادت به استفاده از اعداد به تنهایی در تولید رمز عبور داریم و برای سهولت در به خاطر سپاری معمولا از یک شماره تلفن، کد ملی یا چیزی شبیه به آن ها استفاده می کنیم، اما باید آگاه باشید که رمزهای عبوری که صرفا از اعداد تشکیل شده باشند، به راحتی برای هکرها قابل رمزگشایی خواهند بود.

استفاده از پسورد منیجر کروم یکی از بهترین راه حل ها در این زمینه به شمار می رود.

روش های مقابله با هکرها
روش های مقابله با هکرها

– خاموش کردن کنترل و تشخیص صدا در تلویزیون ها و تلفن های همراه هوشمند

سیستم کنترل صدا و تشخیص صدای هوشمند در تلویزیون ها و تلفن های همراه هوشمند یکی از عوامل و مسیرهای نفوذ هکرها هستند. با غیرفعال کردن و خاموش نگه داشتن این کنترلرها می توانید در مقابله با هکرها موفق ظاهر شوید.

– به روز رسانی به موقع نرم افزارهای کامپیوتری و تلفن همراه

به یاد داشته باشید که همیشه به محض آن که یک به روز رسانی از نرم افزار کامپیوتری یا اپلیکیشن تلفن همراه ارائه شد، بلافاصله برنامه ی خود را به آن نسخه ی جدید به روز رسانی کنید. همیشه در نسخه های جدید برنامه ها، سیستم های امنیتی جدیدی لحاظ شده است که در مقابل جدیدترین روش های هک و سیستم های هک کردن مقاومت دارد. به همین دلیل با به روز رسانی برنامه هایتان می توانید در مقابله با هکرهایی که از این طریق نفوذ می کنند، سد محکمی به وجود بیاورید.

روش های مقابله با هکرها
روش های مقابله با هکرها

به جز این ها برنامه های مختلفی نیز وجود دارند که با نصب آن ها روی سیستم های کامپیوتری یا تلفن همراه خود می توانید، محیط کاربری تان را نسبت به ورود هکرها ایمن سازید. در مطالب بعدی به این برنامه ها اشاره خواهیم کرد.

Total
0
Shares

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *