نقاط گردشگری مهم یا جاذبه توریستی  جایی است که گردشگران از آن بازدید می کنند، به طور معمول برای ارزش ذاتی و طبیعی یا فرهنگی آن، اهمیت تاریخی، زیبایی طبیعی یا مصنوعی، ارائه سرگرمی و تفریح است. با چند و چون همراه ما باشید.

سواحل

سواحل گرمسیری و فرهنگ بالیایی جاذبه هایی هستند که گردشگران را به این جزیره ی محبوب جذب می کنند، مانند مراسم های  Melodies  در ساحل.

نقاط گردشگری طبیعی مانند سواحل، جزایر گرمسیری، پارک های ملی، کوه ها، بیابان ها و جنگل ها نمونه هایی از جاذبه های سنتی توریستی هستند که مردم می توانند تعطیلات تابستانی را در آن صرف کنند.

نمونه های دیگر جاذبه های گردشگری فرهنگی شامل مکان های تاریخی، آثار تاریخی، معابد باستانی، باغ وحش ها، آکواریوم، موزه ها و گالری های هنری، باغ گیاه شناسی، ساختمان ها و سازه ها (مانند قلعه ها، کتابخانه ها، زندان های سابق، آسمان خراش ها، پل ها)، پارک ها و کارناوال ها، موزه های تاریخی، هنرهای عمومی (مجسمه ها، نقاشی های دیواری)، نشانه ها، جوامع انسانی قومی، قطارهای تاریخی و رویدادهای فرهنگی می باشد. میراث صنعتی، کارگاه های هنری خلاقانه و صنایع دستی و بسیاری از جاذبه های گردشگری نیز نشانه ها هستند.

انواع جاذبه های گردشگری

نقاط گردشگری 3

نقاط گردشگری نیز برای ایجاد افسانه هایی مانند به قول معروف UFO در نزدیکی Roswell، نیومکزیکو و جزیره های برآمده Loch Nessدر اسکاتلند ایجاد شده است. نشانه های شبح نیز جاذبه های توریستی را ایجاد می کند.

جوامع قومی می توانند جاذبه های توریستی مانند Chinatowns در ایالات متحده و محله Briticon بریتانیا در لندن، انگلستان را جذب کنند.

در ایالات متحده، صاحبان و بازاریابان جاذبه های گردشگری را در بیلبورد ها در کنار بزرگراه ها و جاده ها، به ویژه در مناطق دورافتاده، تبلیغ می کنند. جاذبه های گردشگری اغلب بروشورهای تبلیغاتی رایگان و آگهی های تبلیغاتی در مراکز اطلاع رسانی، رستوران های فست فود، اتاق ها و تخت های هتل و متل و مناطق استراحت ارائه می دهند.

در حالی که برخی از جاذبه های توریستی بازدید کنندگان را با یک تجربه بی نظیر برای هزینه های معقول پذیرش یا حتی به صورت رایگان ارائه می دهند، برخی دیگر ممکن است از کیفیت پایین و قیمت محصولات و خدمات خود (مانند پذیرش، غذا و سووینور) بیش از حد به گردشگران سود برسانند. چنین مکان هایی معمولا به عنوان تله های توریست شناخته می شوند.

در داخل شهر، جاذبه های توریستی مانند سواری با قایق ها و اتوبوس ها (گشت و گذار در شهر و …) محبوب هستند.

جاذبه نوظهور

جاذبه های نوظهور مانند “بزرگترین توپ پیچ” در شهر کاوکر، کانزاس، کاخ ذرت در میچل، داکوتای جنوبی یا Carhenge in Alliance، نبراسکا است، جاذبه های نو ظهور به غرب آمریکا محدود نیست، بلکه بخشی از فرهنگ میانه ای می باشد.

مقصد گردشگری

صدف های دریایی، مانند Moss Landing، یک جاذبه گردشگری محبوب در خلیج مونتری، کالیفرنیا هستند. در حال حاضر هیچ تعریف گسترده ای از مقصد توریست وجود ندارد. از منظر صنعت گردشگری یک مقصد معمولا توسط یک مرز ژئوپلیتیک تعریف می شود، به این دلیل که بازاریابی مقصد اغلب توسط دولت تامین می شود. از منظر مسافرتی، یک مقصد ممکن است کاملا متفاوت باشد.

یک مقصد توریستی یک شهر، یا بخش دیگری است که به میزان قابل توجهی وابسته به درآمد حاصل از نقاط گردشگری است یا “کشور، ایالت، منطقه، شهر یا شهرستان است که به عنوان یک مکان برای گردشگران ایجاد شده است ” که ممکن است حاوی یک یا چند جاذبه توریستی و احتمالا “تله های توریستی” باشد . به عنوان مثال شهر Fátima یک مقصد توریستی محبوب در پرتغال است. شهر سیمرپ یکی از مراکز توریستی محبوب در کامبوج است که عمدتا به نزدیکی با معابد انگور معروف است. دره لوور، سومین مقصد توریستی در فرانسه، نمونه خوبی از منطقه گردشگری است که به عنوان محل بازدید برای گردشگران است که عمدتا برای Châteaux  دره لوور شناخته شده است.

باهاما در مجمع الجزایر کارائیب، بالی در اندونزی، پوکت در تایلند، هاوایی در ایالات متحده، پالوان در فیلیپین و فیجی در اقیانوس آرام، جزیره وامیزی، سانتورینی و ایبیزا در مدیترانه نمونه هایی از استخرهای جزیره ای محبوب هستند.

فرانسه، ایالات متحده، و اسپانیا سه مقصد محبوب بین المللی در سال 2017 بودند. تعداد کل مسافران بین المللی که در این کشورها وارد می شدند، حدود 234 میلیون بود، به ترتیب 8.9٪، 7.7٪ و 14.9٪  که به ترتیب کل تولید ناخالص داخلی این کشورها بوده است.

اثر اقتصادی

نقاط گردشگری منافع اقتصادی قابل توجهی را برای کشورهای میزبان و کشورهای گردشگری به ارمغان می آورد. به ویژه در کشورهای در حال توسعه، یکی از انگیزه های اصلی برای یک منطقه برای ترویج خود به عنوان یک مقصد گردشگری، بهبود اقتصادی مورد انتظار است. به گفته سازمان جهانی گردشگری، 698 میلیون نفر در سال 2000 به یک کشور خارجی سفر کرده و بیش از 478 میلیارد دلار هزینه کرده اند. درآمد گردشگری بین المللی در کنار حمل و نقل مسافر در حال حاضر بیش از 575 میلیارد دلار است.

جاذبه های گردشگری می تواند:

  • کمک به درآمد دولت؛ مشارکت مستقیم از طریق مالیات بر درآمد اشتغال گردشگری و کسب و کار گردشگری و هزینه های مستقیم به گردشگران مانند مالیات های خروج تولید می شود
  • مشاغل را فراهم کنید
  • تحرک سرمایه گذاری زیربنایی
  • کمک به اقتصاد محلی
  • ارائه درآمد ارز خارجی

برخی از نمونه های جاذبه های توریستی عبارتند از:

جنگل ها، پارک های ملی و ذخایر گیاهی و جانوری
انجمن های مختلف قومیت ها
سازه ها (زندان های قدیمی، کتابخانه ها، قلعه ها، پل ها، آسمان خراش ها) و مکان های تاریخی
رویدادهای فرهنگی و ورزشی
هنر عمومی
گالری های هنری و موزه ها
باغ گیاه شناسی و باغ وحش
بناهای تاریخی
پارک های تم
قطار تاریخی و کشتی
دیدگاه ها

انواع نقاط گردشگری مهم

برج Eiffel

برج ایفل ساخته شده توسط گوستاو ایفل برای جشن سالگرد انقلاب فرانسه، در نمایشگاه جهانی در پاریس در سال 1889 ارائه شده است با ارتفاع 324 متر، یکی از پر بازدید ترین آثار تاریخی جهان است که حدود 7 میلیون بازدید کننده در سال دارد.

طبقه اول، برج ایفل 58 را که بیش از دو سطح دارد، 58 متر بالاتر از سطح زمین که  به عنوان نام آن نشان می دهد. در طبقه دوم، بهترین دید در 115 متری است. در نهایت در طبقه سوم در 275 متر، می توانید ببینید که دفتر گوستاو ایفل کجاست. صعود به برج ایفل یک نقاط گردشگری مهم است که توصیه می شود ببینید تا از دیدگاه باشکوه پاریس لذت ببرید.

کلیسای جامع خاندان

یکی از نمادهای پایدار پاریس: Notre-Dame de Paris همچنین به عنوان Notre Dame شناخته می شود، کلیسای کاتولیک رومی در نیمه شرقی Ile de la Cité واقع شده است. این به طور گسترده ای به عنوان یکی از بهترین نمونه های معماری گوتیک فرانسوی در فرانسه و اروپا محسوب می شود. در سال 1163 شروع به کار کرد و در سال 1345 تکمیل شد، این کلیسای جامع با پورتال های خود که توسط مجسمه های بسیاری ساخته شده است، احاطه شده است.

ما به شما توصیه می کنیم در اطراف کلیسای جامع راه بروید، سپس داخل شوید و با 387 قدم به بالای برج ها صعود کنید. صعود به بالای برج ها می تواند خسته کننده باشد، اما شما می توانید یک منظره پانوراما از منطقه دریافت کنید و گرگوری های معروف را نزدیک ببینید.

موزه Louvre

نقاط گردشگری 1

لوور پر بازدیدترین موزه هنری در جهان است. این ساختمان تاریخی که در قلب پاریس واقع شده است، یک کاخ سلطنتی سابق است که مساحت 210،000 متر مربع از جمله 60،600 متر مربع نمایشگاه است. موزه در لوور واقع شده است، که در اصل یک قلعه ساخته شده در اواخر قرن 12 در فیلیپ است. بقایای قلعه در زیرزمین موزه قابل مشاهده است.

این مجموعه یکی از نقاط گردشگری مهم است که به هشت بخش تقسیم می شود:

آثار باستانی مصر
آثار باستانی شرقی
یونانی، اتریش و رومی
هنر اسلامی
مجسمه قرون وسطی، رنسانس و مدرن
اشیاء هنری
نقاشی
هنرهای تجسمی

قوس پیروزی

قوس پیروزی ساخته شده در قرن نوزدهم، بزرگترین بنای تاریخی در جهان است. مجسمه های برجسته ستون ها را زینت می دهند. علاوه بر این، نام های 558 ژنرال و پیروزی های بزرگ در بالای قوس حک شده است. تحت Arc de Triomphe آرامگاه سرباز شناخته شده فرانسه است.

تراس پانوراما در بالای درب، نمای زیبای پاریس را ارائه می دهد  Arc de Triomphe. در 50 متر ارتفاع، 45 متر عرض و 22 متر عمق، در محل Place de l’Etoile واقع شده است که منجر به Champs Elysees می شود که به نام “زیباترین خیابان در جهان” شناخته شده است. این ایستگاه بین 1.9 کیلومتر بین Place de la Concorde و Arc de Triomphe قرار دارد. بسیاری از بوتیک های لوکس (Louis Vuitton)، Cartier، Guerlain، Montblanc …)، مکان های سرگرمی، سینما، کافه ها و رستوران های مشهور (Fouquet’s)  در اطراف آن وجود دارد.

Montmartre

مونمارتر تپه ای است که در شمال پاریس واقع شده است، ارتفاع 130 متر و نام آن به دلیل محله اطراف آن است. در سال 1919 تکمیل شد.

اگر در این منطقه هستید، از میدان تتره دیدن کنید، Place du Tertre یادآور زمانی است که مونثارت در اوایل قرن بیستم، مرکز هنر مدرن بود. بسیاری از هنرمندان مانند آمیدو مودیلیانی، کلود مونه، پابلو پیکاسو و وینسنت ون گوگ در آنجا مشغول به کار بودند. Espace Salvador Dalí، موزه ای که عمدتا به مجسمه سازی و نقاشی های نقاشان اسپانیایی اختصاص دارد، در چندین مرحله از میدان تتره پیدا می شود.

Palace of Versailles

Château de Versailles  معروف ترین قلعه فرانسه و از نقاط گردشگری مهم است. در قرن هفدهم، به عنوان نماد قدرت نظامی فرانسه و به عنوان تظاهرات برتری فرانسه در اروپا، از 1682 تا 1789، قدرت مرکزی پادشاهی فرانسه بود. این مجموعه بزرگ که شامل ساختمان ها، باغ ها و تراس ها است قطعا باید برای هر یک از بازدید کننده ها جذب می شود. از Versailles دیدن کنید: شما با آپارتمان های دولتی و Hall of Mirrors معروف، اتاق ملکه شروع خواهید کرد.

 

بخش لاتین – پارک لوکزامبورگ

بخش لاتین پاریس در سمت چپ بانک سین واقع در اطراف سوربن واقع شده است. پارک لوکزامبورگ، یک باغ خصوصی برای عموم مردم است که در سال 1612 میلادی به درخواست ماری دی پزشکی به همراه کاخ لوکزامبورگ به نمایش گذاشته شد. پاریس با مهربانی آن را “لوکو” می نامد. باغی حومه لوکزامبورگ را احاطه کرده است که در آنجا مجلس سنا است. طراحی شده توسط آندره لو نتر،که بسیار لذت بخش و زیبا است؛ شما همچنین یک باغ وحشی، از انواع مختلف سیب و گلخانه ای با مجموعه ارکیده خواهید یافت.

Zócalo، مکزیکو سیتی

بازدید کنندگان سالانه: 85،000،000

به طور رسمی به عنوان “Plaza de la Constitución” شناخته شده است، فعالیت های بزرگ Zócalo، که در آن به عنوان نمایشگاه های نظامی، رویدادهای فرهنگی و سیاسی، کنسرت، نمایشگاه ها و تاسیسات هنری عمومی برگزار می شود. کلیسای جامع کلمبیا و کاخ ملی در کنار این میدان عمومی تاریخی و پرچم مکزیکی تحمیل شده است.

 

پارک مرکزی، شهر نیویورک

نقاط گردشگری 2

بازدید کنندگان سالانه: 40،000،000

نیویورک دارای فضاهای سبز بزرگ است و از نقاط گردشگری مهم به شمار می اید، اما هیچ کدام معروفتر از پارک مرکزی نیست که در حدود 850 هکتار املاک و مستغلات اصلی منهتن است. این واحه برای گردشگران و افراد محلی است. شما می توانید در یکی از واگن های اسب بخار سوار شوید، از باغ وحش کوچکی استفاده کنید، از صعود به بالای قلعه Belvedere قرن نوزدهم لذت ببرید یا از تپانچه پیاده رو به پراکندگی در چارچوب بزرگ، نگاه کنید به آسمان خراش ها در بالا.

Total
0
Shares

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *