شیرینی عید فطر در این مقاله ارائه می شود. عید فطر برای عربستان سعودی عید بزرگی است. سعودی ها خانه های خود را تزئین کرده و غذا ها و شیرینی عید فطر خاصی را برای خانواده و دوستان آماده می کنند. جشن های عید در عربستان سعودی ممکن است به لحاظ فرهنگی بسته به منطقه متفاوت باشد، اما یک موضوع مشترک در همه جشن ها سخاوت و مهمان نوازی است. اول، خانواده ها پس از نماز عید، در خانه پدرسالار جمع می شوند. غذای عید ویژه و شیرینی عید فطر را سرو می کنند، کودکان جوان در مقابل هر عضو خانواده بالغ قرار می گیرند که پولی را به عنوان هدیه به آنها اعطا می کنند.  اعضای خانواده نیز به طور معمول کیسه های هدیه را به فرزندان منتقل کنند.  این کیسه ها اغلب به زیبایی تزئین شده و حاوی آب نبات هستند.

بخوانید درباره : عید نوروز

عید فطر به معنی “تعطیل شدن سریع” است.  پس از ماه رمضان می آید که مسلمانان هنگام دیدن نور خورشید غذا نمی خورند. بنابراین به طور طبیعی این جشن یک جشن بزرگ برای همه کسانی است که می توانند در نهایت غذا بخورند در حالی که هنوز خورشید هست. در فرهنگ های مختلف، غذا خوردن در عید تنها یک نسخه بزرگتر و جذاب از غذا است که شما هر شب در طول ماه رمضان می خورید.

اما همچنین برخی از غذاهای خاصی که واقعا تعطیلات را نشان می دهند در این مقاله ارائه می شود. شیرینی عید فطر را بسیار ویژه می کند در این مقاله ارائه می شود. همانطور که رمضان به پایان می رسد، مسلمانان در سراسر جهان عید فطر را با مجموعه ای از رفتارهای سنتی جشن می گیرند.

انواع شیرینی عید فطر

عید فطرعید فطر به عنوان ” عید شیرین” نیز شناخته می شود، زیرا انواع غذاهای شیرین و شیرینی عید فطر در این مراسم سرو می شود. هند، پاکستان، ایران، اندونزی، مالزی، برونئی و بنگلادش از غذاهای سنتی برای جشن عید استفاده می کنند.

صبحانه عید فطر، یک غذای شیرین، از جمله شیر خرما است. پاستا پخته شده به صورت جداگانه در شیر نیز به عنوان صبحانه قبل از ارائه نماز عید مصرف می شود. بسته به محل، انواع و شکل غذاهای مختلف غذاهای شیرین متفاوت است.

کلوچه خشک عید

در طول جشن های شیرین عید که اکثر عرب ها در فلسطین، سوریه، اردن و لبنان آماده می کنند، ضروری است که کوکی ها در سبک های گوناگون پخته می شوند. فلسطینی ها یک فرم را به نام گری بیلی، با آجیل کاج یا بادام پر می کنند.

در سوریه و لبنان، یک شکل از بیسکویت Eid از خرما یا گردو ساخته شده است. همان کلوچه خشک عید در عراق به عنوان یک تیک شناخته شده است.
در مصر، آنها به نام kahk شناخته می شوند. بخش بیرونی با شکر پودر شده پر است، در حالی که پر کردن معمولی آن شامل گردو است.

استویا

شیرهای گرم و شیرین ورمیشل به نام (sevia pronounced “sev-ay-a”) در سراسر عید در کشورهایی مانند هند، پاکستان و بنگلادش محبوب است. از رشته فرنگی ورمیشیل در یک ظرف پخته شده و شیرین شده با ادویه جات ترش و زعفران و خرما و یا پسته برای تزیین استفاده شده است. این یکی از شیرینی عید فطر است.

Asseeda

این دسر ژله شناخته شده است.  aseeda از آرد گندم پخته شده از خمیر ساخته شده است. در یمن، عربستان سعودی، امارات متحده عربی، سودان و لیبی از خوردن  آن لذت می برند. این شیرینی عید فطر عمدتا از گندم و عسل ساخته شده و در جشن های مذهبی سرو می شود.

Loose

مراکش شروع جشن عید خود را با یک ظرف شیرینی به نام Loose آغاز می کند. این شبیه به پودینگ برنجی است، اما شامل عسل و چاشنی اودیه است.

Debyazah

یک ظرف شیرین سنتی که بخش مهمی از صبحانه عید در عربستان سعودی را تشکیل می دهد. پخت Debyazah می تواند تا سه روز قبل از عید پخت شود. ظرف این شیرینی عید فطر شامل از جمله بادام، پسته و آجیل کاج ساخته شده است. میوه های خشک نیز اضافه شده اند، از جمله انجیر، زردآلو، خرما و کشمش.

باقلوا

شیرینی عید فطر باقلوااین شیرینی عید فطر ترد و در سراسر جهان عرب دوست داشتنی است و از لایه های کیک فیلو با کره و پسته های خرد شده مخلوط با آجیل های دیگر ساخته شده است. شیرینی ها در شربت شکر قهوه ای طعم داده می شوند.

مامول

این کوکی شیرینی پزی عمدتا در کشورهای لوانتین خورده می شود مانند سوریه و لبنان. انواع مختلفی از چاشنی، معمولا خرما، پسته، یا گردو در آن وجود دارد و اغلب آنها با شکر پودری پوشانده می شوند. Kleicha کوکی بسیار مشابهی است که در عراق و کوک در مصر و سودان مورد استفاده قرار می گیرد.

کامبابور

این یک نان سومالی عید است که به صورت تزئینی استفاده می شود ولی ادویه های مختلفی به آن اضافه شده است. در عید، این شیرینی عید فطر معمولی با شکر آب پز شده است و با ماست برای کنتراست لکه دار می شود. این دستور غذا نیز در جیبوتی بسیار محبوب است و ممکن است در آن زیاد وجود داشته باشد.

شیر خرما

به معنای واقعی کلمه به عنوان “شیر با خرما” ترجمه شده است، khurma خالص نیز به عنوان semai در بنگلادش شناخته شده است. این دسر شیرین یکی از محبوب ترین  شیرینی عید فطر در پاکستان، هند، بنگلادش و افغانستان است. آن را با ورمیشیل، شیر، شکر، خرما و بسته به نوع کشور، پسته، بادام و  یا کشمش تهیه می کنند.

تاجین

شیرینی عید فطر و دسر تاجینعید فطر فقط با دسرهای خوب آن مشخص است. غذاهای بزرگ نیز در کشورهای مختلف آماده می شوند. تاجین یکی از آن غذاها است که اغلب در کشورهای آفریقای شمالی مانند مراکش و الجزایر سرو می کنند. این خمیر پخته شده با نوعی گوشت (اغلب بره یا گوشت گاو)، با سبزیجات و یا میوه هایی مانند آلو و زردآلو است.

لکوم

آنچه که ما در زبان انگلیسی به عنوان “لذت ترکیه” می دانیم، lokum برای تعطیلات مانند عید در ترکیه مورد علاقه است. این دسر مانند ژله ترکیبی از نشاسته، قند و دیگر مواد مانند خرما، پسته و گردو است. خوشمزه است و همچنین یکی از زیبا ترین دسرها و شیرینی عید فطر است که می تواند در بسیاری از رنگ های مختلف موجود باشد.

Total
0
Shares

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *