چیپس پوست پرتقال یک ایده نو برای جلوگیری از هدر رفت آن است. پوست مرکبات برای استفاده و نوآوری در پخت و پز بسیار مفید است. در این روش پوست را با استفاده از شکر و نمک تبدیل به یک محصول قابل نگهداری با حفظ بخش عمده ای کیفیت آن برای زمان طولانی می کنیم . پوست را می توان تا یک سال نگه داشت.

طرز تهیه چیپس پوست پرتقال

مواد لازم :

  • نمک 130 گرم
  • آب 600 میلی لیتر
  • شکر 500 گرم
  • آب 300 میلی لیتر
  • پوست مرکبات 6 عدد میوه ( لیمو ، پرتقال، گریپ فروت و…..) شسته شده
  • شکر اضافه

مرحله 1

نمک را در 600 میلی لیتر آب در یک کاسه سرامیک یا شیشه ای بزرگ بریزید. پوست مرکبات را برای مدت سه روز در آن خیس کنید. در صورت لزوم می توانید کاسه را با یک حوله یا یک محافظ مواد غذایی بپوشانید.

چیپس پوست پرتقال

مرحله 2

آب را تخلیه کنید. پوست را به طور کامل شستشو دهید.

چیپس پوست پرتقال

مرحله 3

پوست شستشوی شده را در آب شیرین برای مدت 5 تا 10 دقیقه بجوشانید.

چیپس پوست پرتقال

مرحله 4

شکر را در 300 میلی لیتر آب حل کنید. در صورت نیاز برای کمک به حل شدن آن را به حال خود بگذارید بگذارید. پوست ها را اضافه کنید تا جایی که آنها نرم و لطیف شوند. این کار حدود 20 دقیقه طول خواهد کشید.

چیپس پوست پرتقال

مرحله 5

از روی حرارت بردارید اجازه دهید پوست ها در شربت سرد شده باقی باشند. برای دو روز بعد، به مدت 10 دقیقه یکبار دیگر بجوشانید.

چیپس پوست پرتقال

مرحله 6

شربت را با آبکش کردن از پوست جدا کنید. پوست را در شکر اضافی بغلتانید یا مقداری شکر بر روی آن بریزید. (توجه داشته باشید که شربت می تواند دوباره استفاده شود.)

چیپس پوست پرتقال

مرحله 7

پوست را خشک کنید. پوست ها را روی کاغذ یا کاغذ شرینی بر روی یک سینی صاف یا سطوح مشابه قرار دهید. سینی را در خورشید یا محل خشک قرار دهید تا پوست ها کاملا خشک شود.

چیپس پوست پرتقال

مرحله 8

آن داخل یک ظرف مناسب بریزید.

چیپس پوست پرتغال

یکی دیگر از کاربرد های پوست مرکبات، درست کردن شیرینی پوست مرکبات است. که می توانید طرز تهیه آن را هم در چندوچون آموزش ببینید.

Total
0
Shares

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *