همواره با تشویق و ترغیب برای تغذیه سالم مواجه می شویم و مزایای برخورداری از یک رژیم غذایی مغذی، دائم  توصیه می شود.قطعا اگر با چگونگی تاثیرات تغذیه سالم به روی بدن خود آگاه باشیم، بهتر و با انگیزه بیشتری سبک زندگیمان را بر مبنای تغذیه سالم تنظیم خواهیم کرد. به همین منظور مطالبی که در ادامه آورده شده را مورد توجه قرار دهید :

20 دقیقه پس از مصرف ماده غذایی سالم، روده های شما بهبود عملکرد و سلامت بیشتری پیدا می کنند:

شواهد نشان می دهند  باکتری هایی که در روده شما زیست می کنند هر 20 دقیقه تقسیم سلولی می شوند. این یافته علمی بدان معناست که هر ماده غذایی که وارد بدن شما می شود دائما و دقیقه به دقیقه، یا در جهت تکثیر باکتری های مفید بدن شما در روده هایتان موثر واقع می شود یا در جهت تاکثیر باکتری های مضر و بیماری زا.

کارکرد بهتر مغزتان

چند ساعت بعد  کارکرد بهتر مغزتان را تجربه می کنید

با توجه به ارتباط میان مغز و روده، آنچه می خوریم پس از چند ساعت تاثیرش را به روی مغز به جا می گذارد. بطور مثال مصرف غذاهای قندی التهاب بدن را بالا برده  و به روی مغز تاثیر نامطلوب دارند و درعوض استفاده از سبزیجات به کاهش التهابات و کارکرد بهتر مغز می انجامد.

72 ساعت بعد هورمون های شما به سطح باثباتی در بدن می رسند

طبق گزارشات کارشناسان تغذیه، تنها سه روز پس از  رعایت یک رژیم غذایی خوب مانند  خوردن مواد غذایی سالم و  اجتناب از غذاهای فراوری شده، دریافت کربو هیدرات در حد تعادل، گیاه خواری و مصرف میوه و سبزیجات، سطح انسولین و کورتیزول بدنتان در حالت طبیعی قرار گرفته و انرژی بیشتری در بدنتان به جریان افتاده و چربی های بدن به خصوص در ناحیه شکم شروع به آّب شدن می کنند.

بعد از دو هفته، کارایی شما تا بیست درصد افزایش می یابد

پزشکان بر این باورند که با تغییر رژیم غذایی افراد بویژه بیماران  می توان بهبود کارایی بدن آن ها را مشاهده کرد. نتیجه تحقیقات آن ها نشان داده است که سطح انرژی بدن افراد، با تغذیه سالم بالا رفته و کارکرد ذهنی آنها هم افزایش می یابد طوری که در مجموع به بهبود عملکردهای آنها می انجامد. شواهد دقیق نشان از تغییر مثبت 20 درصدی کارایی افراد طی دو هفته تغذیه سالم دارد.

پوست تمیز

بعد از یک ماه پوست شما تمیز و با طراوت می شود

پوست بدن نیز مانند سایر اندام ها با تغذیه سالم و مغذی، تقویت می شود. مطالعات نشان داده اند که خوردن مواد غذایی خاصی که ویتامین و املاح معدنی خوبی دارند با تقویت و سلامتی پوستمان ارتباط مستقیم دارند به شکلی که با مصرف به اندازه آنها پوست ما ظاهر بهتر و شفاف تری پیدا می کند. مصرف مواد قندی، مشروبات الکلی و کافئین، پوست را در حد قابل توجهی خشک می کنند. اما به محض تغییر رژیم غذایی به سمت مواد مغذی، پوست شما رطوبت لازم را دریافت کرده و می درخشد. مثلا اگر آکنه های موجود در پوستتان شما را می آزارند، به  اضافه وزن و مقدار زیاد موادغذایی حاوی کربو هیدرات که استفاده می کنید، دقت کنید و بدانید که  با رعایت رژیم غذایی سالم در طی یک ماه، می توانید پوست صاف و تمیزی برای خود به وجود آورید.

بعد از 6 هفته غده تیروئید و هورمون های جنسی شما به شکل متعادل  و خوبی به جریان می افتند

از تاثیرات تغذیه سالم و مغذی و حفظ  وزن مناسب خود، کارکرد غده تیروئید، طبیعی و سالم شده و در نتیجه  نوسانات خلقی کمتری را تجربه می کنید هورمون های جنسی شما به شکل متعادلی ترشح می شوند و وضعیت سلامت موهایتان به سمت بهتر شدن می رود.

بعد از 5 سال روند پیری در شما کند می شود

بخشی از DNA آدمی که به باور دانشمندان در فرایند پیری نقش دارد و با شروع  فرایند پیری اندازه آن کم می شود، با تغذیه سالم و مغذی درطول 5 سال، نسبت به افرادی که تغذیه سالم ندارند بلند تر باقی می ماند و این نشان دهنده تاثیرات تغذیه سالم در پیشگیری از فرایند پیری در بدن می باشد.

تناسب اندام

برای یک عمر وزن مناسب و تناسب اندام داشته باشید

مطالعات بیشماری تاثیر گیاه خواری یا خوردن میوه و سبزیجات و درکل تغذیه با مواد خوراکی مغذی و سالم را در برخورداری از وزن مطلوب و حفظ آن در طول عمر تایید کرده اند.

پیشگیری از بیماری ها

پیشگیری از بیماری ها در طول مصرف خوراکی های سالم

زمانی که رژیم غذایی شما شامل خوراکی های سالم مانند میوه و سبزیجات، پروتئین و غلات  باشد، نقش مهمی در کاهش استرس و تنش  ایفا می کند، سطح انرژی بدنتان را بهبود بخشیده،  سیستم ایمنی شما را تقویت کرده و کارکرد سلول های بدن شما را بهبود می بخشد که مجموع این عوامل در پیشگیری از بیماری ها به شما کمک می کنند. همچنان که مواد غذایی مغذی مصرف می کنید خود را قدم به قدم از بیماری ها دور می کنید.

حتما مطالعه کنید:آمادگی روانی برای کاهش وزن

Total
0
Shares

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *