با محدود ساختن دریافت کالری از طریق چربی و پروتئین ها در رژیم غذایی جنی کریگ که در ادامه آن را دنبال می کنیم، از دست دادن وزن امر چندان پیچیده و سختی به نظر نمی رسد. بسته های غذایی جنی کریگ، بر سه چیز تاکید دارند؛ تغذیه سالم، سبک زندگی فعال و تغییر رفتار! شما یاد می گیرید که چگونه و چقدر غذا بخورید و این به سرعت وضعیت سلامتی تان را تغییر خواهد داد. با دنبال کردن این رژیم غذایی به طور منظم، انتظار می رود که هر هفته، کاهش وزن داشته باشید.

رژیم غذایی جنی کریگ، دو برنامه را ارائه می دهد: برنامه استاندارد و نیز برنامه نوع 2 که برای افراد مبتلا به دیابت نوع 2 طراحی شده است. (در این رژیم از کربوهیدرات کمتر و به طور کلی برنامه های کاهش قند خون و مراقبت میزان مواد قندی دریافتی؛ گنجانده شده است.)

رژیم غذایی جنی کریگ

رتبه رژیم غذایی جنی کریگ در رده بندی U.S. News

در رده بندی U.S. News میان 41 رژیم غذایی، رژیم غذایی جنی کریگ به صورت کلی رتبه ی 11 را کسب کرده است. سایر رتبه های آن را در زیر می بینیم:

در میان رژیم های غذایی: رتبه 11
در میان رژیم های غذایی کاهش وزن: رتبه 3
در میان بهترین رژیم های غذایی تجاری: رتبه 2
در میان رژیم های غذایی مناسب دیابت: رتبه 6
در میان رژیم های غذایی تغذیه سالم: رتبه 15
در میان رژیم های غذایی کاهش وزن سریع: رتبه 6
در میان رژیم های غذایی سلامت قلب: رتبه 19
در میان ساده ترین رژیم های غذایی: رتبه 7

حتما بخوانید: رژیم غذایی اورنیش

رژیم غذایی جنی کریگ چطور عمل می کند؟

برای شروع رژیم غذایی جنی کریگ، کافی ست در این رژیم وارد شده و برنامه ی فردی خود را آغاز کنید. برای نیمه اول برنامه کاهش وزن خود، باید از سه بسته از پیش آماده غذای جنی و یک اسنک در روز؛ بهره مند شوید. (گزینه هایی مانند رول های دارچین و بیف) همین طور می توانید 5 وعده میوه تازه و سبزیجات نیز و حداقل دو محصول لبنی بدون چربی نیز میل کنید.

رژیم غذایی جنی کریگ

به همراه وعده غذایی، برنامه ورزشی نیز اضافه شده و باید آن را طبق دستور العمل دنبال کنید.

این رژیم غذایی روزانه 1200 تا 2300 کالری در خود جای داده که به وزن فعلی شما بستگی خواهد داشت. این رژیم تا زمانی که مایل بوده و به کاهش وزن دلخواه خود رسیده باشید، ادامه خواهد داشت؛ اما به طور معمول دوره ی آن از سه ماه تا 2 سال می باشد.

زمانی که به نیمه راه کاهش وزن خود رسیده باشید، اجازه ی دو بار آشپزی به میل خود در هفته را خواهید داشت. اما توصیه می شود که همچنان در آشپزی خود، از دستورالعمل های غذایی جنی کریگ، بهره مند شده و آن ها را رعایت نمایید. پس از رسیدن به هدف خود در کاهش وزن، چهار هفته را به سبک غذایی خود بازگشته و البته مراقب کالری های دریافتی تان باشید.

در مشاوره های ماهیانه، یاد می گیرید که برای جلوگیری از بازگشت وزن دوباره، باید به برچسب های مواد غذایی و کالری های آن ها توجه داشته، تمرینات ورزشی را از قلم نیندازید و استرس های خود را نیز مدیریت کنید.

هزینه رژیم غذایی جنی کریگ چقدر است؟

این رژیم غذایی در گروه رژیم های گران قیمت جای دارد. البته این قیمت بستگی به آن دارد که با چه حجمی وارد این رژیم شده و تا چه اندازه به بسته ها و مشاوره های آن، وابستگی پیدا کنید.

رژیم غذایی جنی کریگ

آیا رژیم غذایی جنی کریگ به کاهش وزن منجر می شود؟

مطالعه ای در سال 2017 میلادی روی 133 زن که مبتلا به اضافه وزن بودند، انجام شد. این بانوان برای 12 هفته رژیم غذایی جنی کریگ و چند رژیم دیگر را دنبال کرده و نتایج نشان داد که کاهش وزن با جنی کریگ، مقداری بیشتر از رژیم های دیگر بود.

مطالعه ی دیگری نیز در سال 2015، نتیجه مشابهی به بار آورده و نشان داد که رژیم غذایی جنی کریگ، نسبت به رژیم های موازی آن؛ کاهش وزن بالاتری ایجاد می کند.

در سال 2010 میلادی نیز نتایج تحقیقی روی 331 زن با اضافه وزن، در مجله ی American Medical Association به چاپ رسید که نشان می داد این بانوان با دنبال کردن رژیم غذایی جنی کریگ و برخورداری از مشاوره های هفتگی آن، به اندازه ی 10 درصد از وزن اولیه ی خود را ظرف مدت 12 ماه از دست داده اند. در حالی که 111 زن دیگر که باز دارای اضافه وزن بوده و ظرف مدت مشابه رژیم غذایی و جلسات مشاوره معمولی را داشتند، چیزی کمتر از 7 درصد کاهش وزن را حتی پس از گذشت 24 ماه، تجربه کردند.

مطالعه ای دیگر در سال 2013 میلادی در مجله ی American Heart Association در این حوزه به چاپ رسید. در این مقاله آورده شده بود که زنان دارای اضافه وزن میانسال، پس از دو سال دنبال کردن رژیم غذایی جنی کریگ می توانند به کاهش وزن و کاهش سایز کمر خود دست یابند.

رژیم غذایی جنی کریگ

تحقیق دیگری در سال 2007 میلادی ثابت کرد افرادی که این رژیم را برای مدت یک سال دنبال کرده اند، به کاهش وزن 12 درصدی دریافته و آن هایی که ظرف مدت یک ماه از آن خارج شده اند، کمتر از 1 درصد کاهش وزن داشته اند.

کلید موفقیت در این رژیم؛ وفاداری به بسته های غذایی جنی و ارتباط مستمر با مشاوران آن است. اما باید در نظر داشته که وابستگی و وفاداری به این طرح ها نیز هزینه بردار خواهد بود.

دنبال کردن رژیم جنی تا چه اندازه ساده است؟

در این رژیم نزدیک به 100 غذا، دسر و اسنک های مختلف جای دارند و هر سلیقه ای طعم مورد علاقه و پسند خود را در آن خواهد یافت. اگر چه مقادیر غذا در هر وعده کوچک در نظر گرفته شده اند، اما شما هر روز سه وعده غذایی و دو اسنک و دسر خواهید داشت. به علاوه هیچ یک از گروه های غذایی به طور کامل حذف نخواهند شد. دستورالعمل های جنی با حذف چربی ها همراه بوده و کربوهیدرات های پیچیده نیز کنار گذاشته می شوند.

از آن جایی که بسته های غذایی جنی کریگ، از پیش آماده هستند؛ در زمان آماده سازی غذا نیز صرفه جویی خواهید داشت. همچنین در این رژیم غذایی، احساس گرسنگی نخواهید داشت و وعده های غذایی در عین کم کالری بودن، احساس سیری را در شما تامین خواهند ساخت.

رژیم غذایی جنی کریگ

غذاهای کم چربی، غنی از آب و فیبر؛ به راحتی سیری را به شما می بخشند و احساس خوبی با میل کردن آن ها خواهید داشت. به علاوه می توانید سبزیجات را به وعده های غذایی خود افزوده و به تکمیل حس سیر شدن کامل، کمک کنید.

میزان ورزش مورد نیاز

با وارد شدن به این رژیم غذایی، باید ورزش های منظم را نیز طبق دستورالعمل آغاز کنید. البته نکته اینجاست که به جای ورزش های برنامه ریزی شده، می توانید سطح فعالیت های روزمره ی خود را بالا ببرید.

شما ممکن است بخواهید از یک گام شمار استفاده و با پارک خودروی خود در مکانی دورتر؛ قدم های بیشتری در روز بردارید. به طور مثال به جای تماشای تلویزیون، بیرون رفته و با گشت و گذار به قدم زدن بپردازید. رقصیدن و سایر فعالیت های بدنی خانگی نیز در کاهش وزن شما تاثیرگذار خواهند بود. در کل باید گفت که هدف آن است که به اندازه ی 30 دقیقه فعالیت، 5 روز در هفته داشته باشید.

منبع: usnews

Total
0
Shares

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *