آیا شما به دنبال راه های برای تمیز کردن سریع تر و آسان تر آشپزخانه تان هستید؟ راهکارهای برای صرفه جویی در زمان تمیز کردن آشپزخانه وجود دارد، که در زیر به آن ها می پردازیم.

آیا تا به حال برایتان پیش آمده که به آشپزخانه ای وارد شده و از تمیزی و مرتب بودن آن، حیرت زده شوید؟ حتما این سوال برایتان پیش آمده که چطور چنین آشپزخانه ای همیشه تمیز و مرتب به نظر می رسد و از روش تمیزکاری آن متعجب می شوید!

همه ی ما به داشتن آشپزخانه ای تمیز و مرتب علاقه مند هستیم، اما پیدا کردن زمان کافی برای همیشه تمیز نگه داشتن آن به راستی مشکل خواهد بود.

در اینجا چند استراتژی برای صرفه جویی در زمان تمیز کردن آشپزخانه وجود دارد که به شما کمک می کند، در کمترین زمان آشپزخانه ی منزل خود را پاکیزه و مرتب نگاه دارید.

صرفه جویی در زمان تمیز کردن آشپزخانه

حتما بخوانید: روش های ساده کردن نظافت

روش های صرفه جویی در زمان تمیز کردن آشپزخانه

یک کابینت ذخیره از مواد شوینده داشته باشید

یک کابینت ذخیره از مواد شوینده، به شما این فرصت را می دهد که همیشه مواد تمیز کننده را در دسترس داشته باشید و همیشه مطمئن هستید که این مواد در لحظه کنارتان بوده و نیازی نیست که برای استفاده از آن ها به دیگر قسمت های خانه مراجعه کرده و یا برای خریدن آن ها اقدام کنید.

با این حساب همیشه برای تمیزکاری آماده هستید!

–    یک منطقه ی اختصاصی برای قرار دادن مواد تمیزکننده آشپزخانه در نظر بگیرید. شاید جایی زیر سینک ظرفشویی یا در یک کابین جداگانه.

–    تمام مواد تمیز کننده ی آشپزخانه را شامل ضدعفونی کننده ها، تمیزکننده های سطوح فلزی و … را دریک جعبه ی ذخیره سازی، کابینت یا کشو قرار دهید.

–    تجهیزات تمیز کننده مانند دستکش، پارچه، اسکرابر و ابزار گردگیری را در جایی قرار دهید که همیشه در در دسترس باشند.

–    به طور مرتب بررسی کنید که محصولات و تجهیزات شوینده و تمیز کننده رو به اتمام نبوده و مطمئن شوید که همیشه به موقع خرید مجدد را انجام دهید.

صرفه جویی در زمان تمیز کردن آشپزخانه

برنامه ریزی های ریز اما بسیار تاثیرگذار در تمیز کردن آشپزخانه

همیشه زمانی که دوستان یا بستگان را برای صرف شام به منزل خود دعوت می کنید، این را بدانید که پس از آن زمان بیشتری برای تمیز کردن آشپزخانه نیاز خواهید داشت و برنامه ریزی خود را بر این مبنا صورت دهید.

بهتر است که از برنامه ریزی های کوچک تر برای تمیز کردن آشپزخانه به جای یک تلاش بی نظم و برنامه، بهره مند شوید. این برنامه ریزی ها و دوره های منظم، بیشتر تاثیرگذار بوده و استرس های کمتری به همراه خواهند داشت.

یک برنامه ی واقع بینانه برای تمیز کردن آشپزخانه ی خود در نظر بگیرید.

به عنوان مثال، برای روزهای چهارشنبه، پس از شام 20 دقیقه را به ضدعفونی کردن سطوح و گردگیری و نظافت کفپوش آشپزخانه اختصاص دهید.

صرفه جویی در زمان تمیز کردن آشپزخانه

صبح های روزهای خرید هفتگی، (پیش از خرید کردن) زمان خوبی برای تمیز کردن یخچال و کابینت های نگهداری مواد غذایی است. زیرا در این زمان کمترین میزان ذخیره مواد غذایی را در یخچال و کابینت ها دارید و برای نظافت و شستشو کردن، زمان مناسبی خواهد بود.

هر آن قدر که بیشتر به این برنامه ریزی پایبند باشید، همان اندازه تمیز کاری و نظافت آشپزخانه ساده تر خواهد بود و به علاوه صرفه جویی در زمان تمیز کردن آشپزخانه اتفاق می افتد.

صرفه جویی در زمان تمیز کردن آشپزخانه

نکات و ترفندهای داشتن یک آشپزخانه ی تمیز

دوستان و اعضای خانواده می توانند یک منبع عالی از ترفندهای صرفه جویی در زمان تمیز کردن آشپزخانه باشند. آن ها می توانند با ایده های خود، که احتمالا روش هایی آزمایش شده هستند، تمیزکاری آشپزخانه را بارها ساده تر و سریع تر سازند. پس چرا در این مورد از آن ها سوال نکنیم؟

با قرار دادن یک ورق فویل آلومینیومی در پایینی اجاق گاز می توانید از ریخته شدن خرده های مواد غذایی یا  قطرات روغن و چربی در همه جا جلوگیری به عمل آورید. به علاوه تمیز کردن اجاق گاز نیز با جایگزین کردن این ورق فویل آلومینیومی؛ بارها ساده تر می شود.

برای تمیز کردن فرهای مایکروویو، کافی ست که یک حوله ی کاغذی خیس را برای چندین دقیقه در کف فر قرار داده و برای چندین دقیقه حرارت دهی را برقرار سازید.

برای تمیز کردن و شستشوی کارد و چنگال، بشقاب ها و … کافی ست که آن ها را بلافاصله پس از مصرف در آب گرم کف دار، غوطه ور سازید. این کار پیش از خشک شدن مواد غذایی و چربی ها روی سطح آن ها، بسیار کارآمد خواهد بود.

صرفه جویی در زمان تمیز کردن آشپزخانه

نکات کلیدی صرفه جویی در زمان تمیز کردن آشپزخانه

–    محصولات نظافت آشپزخانه را در یک مکان قابل دسترسی قرار دهید.

–    برنامه ریزی های مقطعی و کوچک برای تمیز کردن آشپزخانه در نظر بگیرید.

–    از توصیه های دیگران برای پیدا کردن ترفندها و نکات صرفه جویی در زمان تمیز کردن آشپزخانه بهره مند شوید.

Total
0
Shares

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *