بیشتر از یک ماه تا شب یلدا باقی نمانده، شب یلدا در خانه اکثر ما ایرانی ها مهمانی های خانوادگی بر پا می شود. و ما بلندترین شب سال را در کنار هم جشن می گیریم. یک جز جدا نشدنی مهمانی های ما خوراکی ها هستند، که شب یلدا با خوراکی های مخصوص خود در این زمینه رکورد دار است! همان طور که می دانید در میان میوه ها، آن هایی که قرمز رنگ هستند و یا پر از دانه (که نشانه برکت است) از میوه های مخصوص شب یلدا هستند. یکی از این میوه ها که هم قرمز است و هم پر دانه، هندوانه است، که قاچ هندوانه گل سر سبد سفره های شب یلدا است.

بیایید قاچ های قرمز هندوانه را تصور کنیم، ولی این بار قاچ هایی که با ژله پر شده باشند. هم زیبا هستند و هم خیلی خوشمزه، و هم می توانند توجه مهمان ها را در تمام طول شب کاملا به خود جلب کنند. اگر شما هم میزبان یک مهمانی شب یلدایی هستید، حتما از الان به فکر چیدن یک سفره زیبا اید، که قاچ هندوانه ژله ای می تواند یکی از اجزای آن باشد. و به عنوان دسر در پایان شب از خوردنش لذت ببرید.

چند و چون قصد دارد در این مطلب شما را مهمان کند به یک قاچ هندوانه ژله ای، مخصوص شب یلدا!

طرز تهیه دسر مخصوص شب یلدا | قاچ هندوانه ژله ای

مواد لازم
مواد لازم

مواد لازم برای قاچ هندوانه ژله ای:

  • هندوانه ½
  • پودر ژله هندوانه 2 بسته (یا هر ژله قرمز رنگ دیگر)
  • پودر ژلاتین 1 بسته
  • آب 2 لیوان (داغ) 2 لیوان (سرد)
خالی کردن هندوانه
خالی کردن هندوانه

به وسیله یک قاشق بزرگ یا قاشق بستنی، هندوانه را اسکوب اسکوب ببرید و داخل آن را خالی کنید. (اسکوب ها را درون ظرف مخصوص بچینید و در سفره شب یلدا قرار دهید). اجازه دهید حدود نیم سانت از هندوانه به پوست آن باقی بماند (مانند تصویر). سپس یک ظرف شبیه سینی فر را با دستمال حوله ای پر کنید، و هندوانه تو خالی را درون آن بگذارید. و اطراف آن را با دستمال پر کنید، به طوری که هندوانه را ثابت نگه دارد.

آماده کردن ژله
آماده کردن ژله

در این مرحله ژله را طبق دستور آماده کنید. ابتدا پودر ژله قرمز و پودر ژلاتین را با هم ترکیب کنید. حال 2 لیوان آب جوش را به پودر ژله اضافه کنید، و تا زمانی که کاملا حل شود هم بزنید (می توانید از روش بن ماری استفاده کنید). بعد از آن 2 لیوان آب سرد را اضافه کنید و هم بزنید تا به خوبی حل و شفاف شود. سپس مایع ژله را درون پوست هندوانه بریزید (طوریکه کاملا پر شود). ژله را به مدت 3 تا 4 ساعت درون یخچال بگذراید تا کاملا بسته شود. احتمالا سخت ترین قسمت کار، حمل کردن هندوانه تا یخچال است!

پر کردن پوست هندوانه با ژله
پر کردن پوست هندوانه با ژله

هنگامی که ژله کاملا سفت شد، با یک چاقو بزرگ هندوانه را بصورت قاچ های بزرگ برش دهید (همان طور که مرسوم است). در بعضی از قاچ ها ممکن است سطح ژله کمی پایین تر از پوست باشد، که می توانید با چاقو پوست اضافه را ببرید. قاچ های هندوانه شب یلدایی شما آماده است.

قاچ هندوانه ژله ای یلدا
قاچ هندوانه ژله ای

نکات:

این نکته را در نظر داشته باشید، که قاچ های هندوانه ژله ای بصورت کامل و بزرگ برای چیدمان سفره شب یلدا شما بسیار مناسب و زیبا هستند. ولی برای اینکه مهمان ها موقع خوردن ژله راحت تر باشند، می توانید آن ها را به تکه های کوچک تر تقسیم کنید و یا اجازه دهید مهمان ها طبق سلیفه خود آن ها برش دهند.

ما در این دستور از پودر ژلاتین استفاده کردیم تا قاچ های ژله ای به اندازه کافی محکم شوند. ولی شما می توانید آن را حذف و یا مقدارش را کم کنید، به شرطی که بتوانید سفتی ژله را تضمین کنید.

Total
0
Shares

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *