بیش از 100 میلیون نفر برای عجایب هفت گانه جهان رای خود را اعلام کرده اند. لیستی که ما برای شما تهیه کرده ایم، هفت برنده اول این نظرسنجی هستند.

دیوارچین

دیوار بزرگ چین (چین)

بین قرن پنجم قبل از میلاد و قرن شانزده ساخته شده است. دیوار بزرگ چین برای محافظت از مرزهای امپراطوری چینی از حمله مغولان ایجاد شده است. دیوار بزرگ در واقع یک سلسله دیوارهای متعدد است که تقریبا به چهار هزار مایل می رسد و ساخت آن به عنوان طولانی ترین ساختار جهان شناخته شده که توسط انسان ساخته شده است.

مجسمه مسیح جز عجایب هفتگانه جهان

مجسمه مسیح رستگار (ریو دو ژانیرو)

مجسمه مسیح رستگار به سبک هنری دکو است که در سال هزار و نهصد و سی و یک درسرزمین برزیل برفراز کوه کورکووادو ساخته شده است. مجسمه تقریبا چهل متر ارتفاع دارد و توسط هیتور دا سیلوا طراحی شده و هزینه ساخت آن دویت و پنجاه هزار دلار بوده است. جالب است بدانید بیشتر پول هزینه ساخت از طریق کمک های مردمی تهیه شده است. این مجسمه به عنوان آیکون برای ریو دو ژانیرو و برزیل شناخته شده است.

جز عجایب هفتگانه جهان

ماچو پیچو (پرو)

شهری با دیوارهای گرانیتی درخشان که مطابق با معماری اینکاها بین دو قله بلند اندی قرار دارد. در اواسط دهه هزار و چهارصد در اوج امپراطوری اینکاها ساخته شد، که بعدها این قلعه کوهی توسط اینکاها رها شد. این مکان تا سال هزار و نهصد و یازده برای همه به غیر ساکنین محلی، زمانیکه توسط هیرام بینگام باستان شناس معروف دوباره کشف شد، ناشناخته بود. رفتن به این مکان از طریق قطار یا هواپیما و پیاده رفتن ممکن است. بیشتر بازدیدکنندگان از طریق قطار واقع در نزدیکی کوکسو برای بازدید این محل می روند.

جهان

چیچن ایتزا (شبه جزیره یوکاتان، مکزیک)

فرهنگ نابغه و سازگار مایان را می توان در ویرانه های پر زرق و برق چیچن ایتزا دید. این شهر قدرتمند جهان ، یک مرکز تجاری برای پارچه، برده، عسل و نمک بود که به عنوان مرکز سیاسی و اقتصادی تمدن مایا ببه شمار می رفت. آشناترین ویرانه در مکان ال کاراکول، یک رصدخانه پیچیده است.

آمفی تاتر یکی از عجایب جهان

آمفی تئاتر کولوسئوم (رم)

شاید نتوان گفت آمفی تئاتر کولوسئوم نماد کشور ایتالیاست ولی بدون شک می توان گفت که نماد شهر رم است. این بنای عظیم و حیرت آور پیش از میلاد مسیح ساخته شده و در حدود پانصد سال از آن استفاده شد. ساختار بیضوی شکل که پنجاه هزار تماشاگر را برای تماشای مسابقات و رویدادهای گلادیاتورها و دیگر نمایش ها از جمله مبارزات مجدد، شکار حیوانات و اعدام ها در خود جای می داد. زمین لرزه ها و دزدان سنگ باعث ویرانی آمفی تئاتر کولوسئوم شد اما بخش هایی از این بنا برای بازدید گردشگران باز است. طراحی فوق العاده این بنا  هنوز هم بعد دو هزار سال بر ساخت تماشاخانه های مدرن امروزی تاثیر می گذارد.

تاج محل یکی از عجایب هفتگانه جهان

تاج محل (آگرا، هند)

آرامگاه بزرگ همسر امپراطوری شاه جهان که بین سال های هزار و ششصد و سی و دو تا هزار و ششصد و چهل و هشت ساخته شده است. به عنوان نمونه ای کامل از هنر مسلمانان در هند در نظر گرفته می شود، که ساختار سنگ مرمری آن در واقع سبک های معماری ایرانی، اسلامی، ترکی و هندی را نشان می دهد. مجموعه تاج محل در یک باغ گورکانی مربع ‌شکل قرار دارد. این باغ دارای مسیرهایی است که هر یک از چهار قسمت باغ را به شانزده باغچه تقسیم می‌کنند. در فاصله بین مقبره و دروازه و در مرکز باغ، یک مخزن مرمرین آب قرار گرفته و یک استخر برای بازتاب تصویر مقبره در جهت شمالی ‌جنوبی آن قرار گرفته ‌است.

یکی از عجایب هفتگانه جهان

پترا (اردن)

سایت میراث جهانی در سال هزار و نهصد و هشتاد و پنج اعلام کرد، پترا پایتخت امپراطوری نبطی ها آرتاس چهارم  است. ساکنین اولیه این تمدن، کارشناسان اولیه در فن آوری های آبی مانند ساخت تونل ها و اتاق های پیچیده آبی بودند. تعدادی از سازه های باورنکردنی حک شده در دل سنگ، یک آمفی تئاتر با گنجایش چهار هزار نفری و صومعه الدیر به این سازه کمک کرده تا شهرت جهانی خود را کسب کند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Total
0
Shares

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *