آیا زندگی جنسی شما به سردی گراییده است ؟ با وجود دغدغه های کاری، مالی، خانوادگی و اجتماعی که زوج ها بطور روزمره با آن دست و پنجه نرم می کنند شاید شکل گیری یک زندگی جنسی پرشور و موفق، چندان راحت و شدنی بنظر نرسد اما در ادامه راهکارهایی به شما معرفی می کنیم که با بکارگیری آنها از نظر جسمی و روانی، برای برقراری رابطه جنسی با کیفیت، هرچه بیشتر آماده خواهید شد:

خود را لایق یک رابطه جنسی محشر و رویایی بدانبد

شاید به دلیل اضافه وزنی که دارید یا کوچکی و بزرگی برخی از قسمت های بدنتان، عزت نفس برقراری رابطه جنسی در شما پایین بوده و خود را سزاوار تجربه یک سکس معرکه ندانید. اما باید بدانید زمانی که در تختخواب به عشق ورزی و برقراری رابطه مشغول هستید هیچ چیز به اندازه احساسی که دارید و به شریک جنسی خود انتقال می دهید، اهمیت ندارد. همسرتان هم مانند شما ممکن است ایراداتی در اندامش داشته باشد و به آن اندازه که شما حساس هستید توجهی به جسم شما ندارد بلکه کل فرایند رابطه جنسی است که بر لذت بردن شما از هم تاثیر می گذارد . بنابراین در هر شکل و با هر اندامی که هستید خود را برای یک رابطه جنسی فوق العاده مناسب بدانید.

زندگی جنسی

قرار ملاقات جنسی ترتیب دهید

شاید برنامه ریزی کردن برای یک قرار جنسی چندان میان شما و همسرتان متداول نباشد یا بیشتر جنبه طنز برایتان داشته باشد اما تنظیم یک قرار ملاقات بر پایه رابطه جنسی، کارساز است. در واقع با صرف کردن زمان برای تنظیم این قرار ملاقات و اجرایی کردن آن، به رابطه جنسی در زندگی خود اولویت بخشیده و بیش از پیش آن را با ارزش می کنید. اتاق خوابتان، لباسی که قصد پوشیدنش را دارید و خود را برای خلق یک رابطه جنسی باشکوه آماده کنید.

به همسر خود مانند یک معشوقه فکر کنید نه فقط یک همسر و شریک جنسی. پیش از فرا رسیدن زمان مقرر، با ارسال متن های هیجانی مرتبط با رابطه جنسی و نیز ارسال صدای خود به گوشی همراهش و یا برقراری تماس های تلفنی کوتاه اما پرشور و نشان داده اشتیاق و علاقه زیاد خود برای فرا رسیدن زمان مقرر برای تجربه رابطه جنسی میانتان، هرچه بیشتر خود و همسرتان را آماده قرار ملاقات جنسیتان کنید.

رفتار اصولی را در تختخواب فراموش کنید

گاهی اوقات نظم و قواعد جاری بر زندگی را با خود به تختخواب برده و فکر می کنیم همه چیز در آنجا هم بایستی طبق اصول و قواعد خاصی صورت گیرد ولی شواهد حاکی از آن است که زوجهایی که بیشترین میزان رضایت را در روابطشان تجربه می کنند کسانی هستند که در اتاق خواب بی پرده، راحت و در اوج صمیمیت رفتارهای جنسی و خواسته هایشان را بروز می دهند. از اینکه فانتزی های جنسی خود را در تختخواب به نمایش گذاشته و با انجام کارهای پرشور و هیجانی جنسی، بخواهید احساسات جنسی خود را تخلیه کنید، خود را تحت فشار قرار ندهید.

نیازها و نوع لذت های جنسی خود را شناسایی کنید

فراموش کنید که ارگاسم رسیدن طبیعی و لذت بردن در رابطه جنسی، در همه افراد،باید مشابه هم  اتفاق بیفتد. در واقع سبک به ارگاسم رسیدن و نوع لذت بردن در حین رابطه جنسی و نیازها و جذابیت های جنسی، از فردی به فرد دیگر متفاوت است. هر شخص باید خودش متوجه شود که به چه شیوه ای و با انجام چه کارهایی ارگاسم راحت تر، عمیق تر و لذت بیشتری را در طول رابطه جنسی بدست می آورد. همچنین نباید تمام مسوولیت به ارگاسم رسیدن و لذت بردن خود را در یک رابطه جنسی به شریک جنسی خود واگذار کنیم . بلکه سهم خود را نیز به عهده گرفته و با شناخت خواسته های جسمی و روحیمان، به خود و همسرمان در خلق یک سکس ایده ال کمک کنیم.

در ذهن خود رویاهای جنسی پرورش دهید

شاید پیش از این هم شنیده باشید که مهمترین عضو برای خلق یک رابطه جنسی لذت بخش، ذهن شماست. بنابراین آن را با تصویر سازی های پر شور جنسی و رویاهای عاشقانه در تختخواب، پر کنید. رویا پردازی های بسیار و تصویر سازی های پر شور زیادی برای خلق شدن در ذهن و در ادامه در دنیای حقیقی، وجود دارند که هر شخص با توجه به سلیقه ، گرایشات و تمایلات جنسی خود می تواند آنها  را شکل بدهد.

بهترین و مناسب ترین روش پیشگیری از بارداری را برای خود مشخص کنید

امکان ندارد که با ترس و نگرانی از بارداری بتوانید رابطه ایده ال جنسی را رقم بزنید. هرگونه فکر آزاردهنده در طول رابطه جنسی ممنوع است و چه فکری آزاردهنده تر از نگرانی برای بچه دار شدن در شرایطی که مایل به آن نیستید .

زندگی جنسی

نوازش کردن و لمس بدن یکدیگر را تمرین کنید

نوازش، ماساژ و لمس کردن بدن همسر در طول یک رابطه جنسی، صمیمت و میل جنسی شما را تقویت می کند . بهتر است از همسر خود در مورد اینکه دلش می خواهد چطور نوازش شود، چه نقاطی از بدنش ماساژ داده شود و یا اینکه به چه شکل لمس شود، سوال کنید تا با آگاهی بیشتر و مطابق خواسته او رفتار کنید تا لذت بیشتری به او ببخشید. بوسیدن و در آغوش کشیدن را هم همزمان با نوازش ماساژ و لمس یکدیگر بکار بگیرید. در مورد سبک مورد علاقه خود هم در این باره با همسرتان صحبت کنید تا هردو بدانید که برای لذت بیشتر یکدیگر چه کاری از شما ساخته است.

بدون انتقاد و صادقانه با یکدیگر گفتگوی جنسی داشته باشید

شاید با خود فکر کنید که برای محافظت از احساسات همسرتان و پیشگیری از جریحه دار شدن تمایلات جنسی او، بایستی تظاهر به ارگاسم کنید یا به دروغ از سکس او تعریف کنید. شاید ترس  دور شدن او از خود را داشته باشید و به او نگویید که نحوه بوسیدن و یا بهداشت فردی او برای رابطه جنسی یا رفتارهای جنسی و سلیقه جنسی که از خود در حین رابطه نشان می دهد، شما را دلزده کرده است.

با این حال در چنین شرایطی بهتر است راه گفتگوی سازنده، صمیمانه اما به دور از انتقاد و سرکوب احساسات جنسی شریکتان را، انتخاب کنید. به عبارتی با کلامی محبت آمیز، صادقانه و صمیمی، در ابتدا از رفتارها و هیجانات خوب و مورد پسند او در تختخواب گفته و مواردی که باغث لذت بخشیدن به شما می شود را به او یادآور شوید و در ادامه از او بخواهید که به دغدغه های جنسی شما هم توجه کرده و با همفکری و انعطافی که از خود نشان می دهد، خود را هر چه بیشتر با شما برای یک رابطه جنسی محشر هماهنگ کند.

زندگی جنسی

خلاق و ماجراجو باشید

برقراری رابطه جنسی در تمام فضاهای ممکن و همه قسمت های جایز خانه خود را امتحان کنید. از تجربه های جدید در سبک برقراری این رابطه استقبال کرده و در این باره ایده پردازی کنید و آنها را اجرا کنید. بطور مثال در اتاقی متفاوت از  همیشه یا رفتن تنها برای یک شب به یک هتل، می توانید هیجان رابطه خود  را بیشتر کنید .از ابزار مختلف جنسی برای تنوع بخشیدن به سکس خود استفاده کنید. بطور مثال پوشیدن لباس های خاص یا اینکه محل سکس خود را با انواع وسایل زینتی احساسی و هیجانی مانند شمع ،گل، موزیک های مناسب و نور های خاص آماده یک رابطه جنسی بی نظیر کنید. برای هم، داستان های سکسی بگویید داستان هایی که می تواند بخشی از رویاپردازی های شما راجع به زندگی جنسیتان باشد. شوخ طبعی و خندیدن را برای گرما بخشیدن به رابطه احساسی خود چاشنی رابطه جنسیتان کنید.

سلامت عمومی خود را حفظ کنید

سلامت جنسی شما دست در دست سلامت جسم و روان شما پیش می رود. بنابراین عادات سالم و صحیح شما در زندگی شخصی، سایه خود را بر بهبود زندگی جنسیتان هم می اندازد. قوای جنسی خوب، تناسب اندام، آرامش ذهن ،سرزندگی ، تعادل هورمون ها و امیال جنسی، پیرو سلامت عمومی شما به برقراری هرچه موفق تر روابط جنسی در زندگی زناشوییتان منجر می شود. به همین منظور بر تغذیه سالم، ورزش مستمر، منع سیگار کشیدن، دوری از استرس ،کسب مهارت های ارتباطی و یادگیری علمی مسایل جنسی دقت کرده و به اندازه کافی برایشان وقت صرف کنید.

برای موفقیت در سکس زمان اختصاص دهید و متوقف نشوید

برای بالا بردن کیفیت زندگی جنسی خود و لذت بخش تر کردن روابط جنسیتان، عجله نکنید. اجازه دهید به آهستگی با شریک جنسی خود در هماهنگی قرار گیرید. همانند زوجی که برای همسو شدن در حرکات رقص، نیاز به تمرین و تکرار کنار هم دارند شما نیز بایستی با همسر خود برای هماهنگ شدن در خواسته ها، سلایق و نیازهای جنسی، هماهنک شوید و نسبت به خود و یکدیگر، شناخت جنسی پیدا کنید .

به همین دلیل یک زندگی جنسی خوب و معرکه، با صرف زمان، انرژی و انگیزه، ساختنی است. چنانچه تمام تلاشتان را کردید و همه راهکارها را دنبال کردید اما باز هم از سکس ایده ال خود به دور بودید نیاز به کمک حرفه ای دارید . مشاور و پزشکتان به شما کمک خواهد کرد تا با هم بررسی های پزشکی و روانشناختی لازم را انجام داده و متوجه گره اصلی در عدم رضایت عمیق و مورد نظر خود در مورد سلامت جنسی و عملکردهایتان دراین باره شوید.

Total
0
Shares

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *