گاهی پیش می آید که زنان در گفتگوی خود با مردان بویژه در زمان اوقات تلخی ها به دلیل شناخت ناکافی از روحیه مردان، به روشی ناخوشایند به صحبت می نشینند، از قصد اصلی خود دور می شوند و در واقع گفتگوی سازنده ای میانشان اتفاق نمی افتد. در ادامه، شکل این گونه گفتگوها و راهکار مناسب برای اصلاح آنها (آنچه مردان دوست ندارند از زنها بشنوند ) را به شما معرفی می کنیم :

الان باید حرف بزنیم

یکی از جملات آزاردهنده برای مردان شنیدن این جمله است. این جمله به آنها حالت تدافعی بخشیده و به همین دلیل عقب نشینی می کنند. بهتر است جمله ” چند دقیقه فرصت داری با هم صحبت کنیم چون احساس می کنم به همفکری هم نیاز داریم ” را جایگزین جمله قبلی کنید. بیان این جمله جایگزین، مقاومت او را در برابر شما از بین برده ، او را در وضعیت پذیرش قرار می دهد و با ذهنی باز و خوشبینانه به صحبت های شما گوش خواهد داد.

به این ترتیب می توانید صحبت خود را ادامه داده و برایش توضیح دهید که در چه موردی نیاز به همفکری با او دارید و در چه زمینه هایی بایستی حامی شما باشد. همینطور که صحبت شما پیش می رود متوجه نفوذ کلام خود می شوید و اینکه چقدر شنونده خوبی برای حرف های شما خواهد بود و به آرامی تغییرات را در او متوجه می شوید، تغییراتی که همیشه به دنبالش بوده اید.

مناسبت امروز را یادت رفته است ؟

اینکه مردان برخی روزهای مهم را از یاد برده و یا اینکه جزئیات صحبت های گذشته را به خاطر نیاورند چندان دوراز ذهن نیست . اما روش بهتر بیان این موضوع به آنها می تواند اینگونه باشد که به او بگویید ” متوجه هستم که به دلیل مشغله های زیاد فکری که ناشی از وظایف و مسوولیت های سنگین کاری و خانوادگی توست فراموش کرده باشی که امروز برای ما روز خاصی است ” .به این روش با ملایمت به او یادآور می شوید که موضوع از چه قرار است و انتظار می رود که روز خاطره انگیزی کنار هم تجربه کنید. این کار را بکنید تا مشاهده کنید که چطور مرد شما تحت تاثیر قرار گرفته و پاسخ شما را با یک برنامه ریزی پرهیجان و لذت بخش خواهد داد.

مرا تنها بگذار

مرا تنها بگذار

زمانی که مردی این جمله را از زن مورد علاقه و شریک زندگیش می شنود به ناگهان احساس طرد شدگی در رابطه را تجربه می کند. در عوض می توانید به او بگویید که نیاز دارید برای چند ساعتی به دور از هر ماجرایی، تنها بوده و با خود خلوت کنید. با شنیدن این جمله جانشین مناسب، او هم پذیرای شما می شود و با ایجاد فضای خلوت مورد نیازتان، به خواسته شما احترام گذاشته و از شما فاصله می گیرد تا حال شما خوب شود.

مهم نیست خودم انجامش می دهم

شنیدن این جمله از سمت زن، برای مرد این پیام را تداعی می کند که توانایی انجام مساله مورد نظر زن را نداشته است. این پیام، احساس مردانگی او را جریحه دار کرده و به لاک دفاعی خود فرو می رود. بهتر است با بیانی مناسب، رابطه را پیش ببرید و بگویید ” عزیزم می دانم که خودت کلی کار برای انجام دادن داری اما خیلی دوست دارم به من هم کمک کنی و مهارت و توانایی خودت را در این مورد با من به اشتراک بگذاری.

چرا زودتر این موضوع را با من در میان نگذاشتی ؟

مردان بطور طبیعی فراموش کار تر از زنان هستند اما اینکه زنی بخواهد این موضوع را به رخ مردش بکشد اوضاع را بدتر می کند. روش مناسب بیان اینگونه مسایل، بکار بردن عباراتی  است  نظیر ” عزیزم متوجه موضوع ( مطلب مورد نظر) شده ام و دراین باره مسایلی شنیده ام که گویا قبل از من شما در جریان بوده ای . به نظر می رسد فراموش کرده ای با من در میان بگذاری ” .فراموشکاری شما  کمی مرا رنجاند اما مطمئن هستم که عمدی نبوده و سهوا از یاد برده بودی. اگر سعی کنی دفعه بعد با من در میان بگذاری خیلی بهتر می شود.

آنچه مردان دوست ندارند از زنها بشنوند

 تو باید می دانستی که …

مردی که از زن مقابلش این عبارت را می شوند احساس می کند که در برآورده کردن خواسته های طرف مقابل موفق نبوده است. بیشتر مردها توانایی ذهن خوانی زنها را نداشته و نمی توانند منظور واقعی زنان را ازجملاتشان حدس بزنند. متاسفانه در تعبیر درست زبان بدن زنان هم مهارت خاصی ندارند. زنانی که با ظرافت اما آشکارا توقعات و خواسته هایشان را ابراز می کنند مسایل را برای همیشه حل و فصل می کنند.

من مادر تو نیستم در آنچه مردان دوست ندارند از زنها بشنوند

من مادر تو نیستم

دخالت دادن مادران در گفتگو های دو نفره زن و مرد، همیشه جلوه ناخوشایند و ناپسندی دارد که لحظات تلخی را رقم می زند. اینکه ظرف های کثیف غذایش را از روی میز غذا خوری برنداشته، جوراب هایش را در جا کفشی به روی کفشها پرت کرده یا موارد مشابه، دلیل نمی شود که شما را به گفتن جمله مورد نظر سوق دهد که بگویید من مادر شما نیستم که بخواهم ریخت و پاش هایت را جمع کنم، شما دیگر بچه نیستی .می توانید با نرمی و پذیرش مهر آمیز خود، او را به انجام کارهای موردنظر تشویق کنید تا با چند بار تکرار رفتارهای مناسب، عادت منظم بودن در او شکل بگیرد.

دوباره می خواهی با رفقایت بیرون بروی

عبارت معترضانه ای که راه به جایی نمی برد. بهتر است بدانید که تمام مردان نیاز دارند که هر چند وقت یک بار، با دوستان خود وقت بگذرانند و شاید بهتر باشد که برای درک بیشتر آنها شما هم دورهمی های زنانه خود را تدارک ببینید. می توانید به او بگویید که بیرون رفتن او با دوستانش امریست پذیرفتنی و شما درک می کنید که او نیاز دارد با دوستانش تفریح کند اما تکرار خارج از حد تعادل این کار به رابطه دونفره شما آسیب می رساند. زیرا شما به حضور بیشتر و پر رنگ تر او در خانه و سایر امور زندگی روزمره نیاز دارید.

حواست به رفتارهایت نزد بچه ها باشد

با اینکه مفهوم این جمله صحیح است اما بیان آن در حضور فرزندان جایگاه قدرتمند مرد را به چالش می کشد. بهتر است اینگونه صحبت ها در خلوت دو نفره شما صورت گیرد و برای مرد خود شرح دهید که چطور برخی عادات و عملکردهای نادرست و نامناسب او می تواند تاثیر مخرب بر رفتارهای فرزندان به جا گذارد.

بگذار خانواده ات را ببینم!

بکارگیری چنین جملاتی حتی در مورد کودکان نیز کارساز نمی باشد(بگذار پدرت به خانه بیاید!) پس چرا باید در مورد بزرگسالان هم بکار گرفته شود ؟ استفاده از چنین عباراتی در رابطه با مرد، درست مثل این است که بخواهید او را تنبیه بدنی کنید و توقع تاثیر مثبت داشته باشید. بهتر است خانواده مرد زندگی خود را از مسایل مابین خود جدا کرده و راهکار دیگری برای تشویق و تحریک او به انجام امور موردنظرتان پیدا کنید. در واقع با تاثیر گذاری مثبت به روی مردان است که آنها تغییر می کنند نه مجازات های کلامی و رفتاری.

با بکارگیری راهکارهای ذکر شده برای آنچه مردان دوست ندارند از زنها بشنوند ، نیازخود درجایگاه یک زن به احترام، عشق و حمایت را از جانب مرد مقابلتان، بدست آورده و شاهد پیامدهای سازنده آن خواهید بود.

بعد از مطالعه آنچه مردان دوست ندارند از زنها بشنوند ،مقاله تقویت سلامت جنسی با تغذیه مناسب را حتما بخوانید.

Total
0
Shares

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *