رژیم غذایی Body Reset یک رژیم غذایی 15 روزه است که توسط مربی مشهور تناسب اندام، هارلی پاسترناک ساخته شده است. این طرح به سه مرحله پنج روزه تقسیم شده و عمدتا شامل نوشیدنی هایی چون اسموتی ها، پیش از غذای اصلی است.

در فاز اول باید به جای غذای خود، اسموتی بنوشید. اسموتی سفید برای صبحانه، قرمز برای ناهار و سبز برای وعده شام!اسموتی سفید حاوی شیر و ماست یونانی به عنوان منبعی غنی از پروتئین شناخته می شود.

اسموتی سرخ نیز مملو از میوه های انرژی بخش است و اسموتی سبز از سبزیجات تازه برای وعده شام، تهیه می شود.
در مرحله دوم این رژیم، هر روز باید دو اسموتی را نوشیده و یک وعده غذایی جامد نیز مانند سالاد، ساندویچ یا مانند آن ها را میل نمایید.

در مرحله سوم نیز دو اسموتی را با هم مخلوط کرده و برای یک وعده می نوشید. دو وعده دیگر را نیز با غذای جامد پر سازید.

ایده این رژیم بر این اساس است که با کم کردن کالری های دریافتی، بدن خود را آماده سوخت و ساز از چربی های ذخیره شده، کرده و در نهایت حتی حین خواب نیز به کاهش وزن دست یابید.

در صورتی که این رژیم را با تمرینات ورزشی برای سه روز در هفته، همراه سازید؛ به کاهش وزن پایدار و طولانی مدت دست خواهید یافت.

رژیم غذایی Body Reset

رتبه رژیم غذایی Body Reset در U.S.News

رتبه رژیم غذایی Body Reset در میان رژیم های U.S.News معادل 40 است. دیگر رتبه ها را در زیر مشاهده خواهید کرد:

رتبه در میان بهترین رژیم های غذایی: معادل 40
رتبه در میان بهترین رژیم های غذایی کاهش وزن: معال 40
رتبه در میان بهترین رژیم های غذایی دیابت: معادل 41
رتبه در میان بهترین رژیم های غذایی تغذیه سالم: معادل 36
رتبه در میان بهترین رژیم های غذایی کاهش وزن سریع: معادل 33
رتبه در میان بهترین رژیم های غذایی تغذیه سالم: معادل 40
رتبه در میان بهترین رژیم های غذایی ساده: معادل 35

معرفی رژیم غذایی Body Reset

هیچ چیز ساده ای در این رژیم غذایی جای ندارد؛ شما باید پنج روز اول رژیم خود را با اسموتی های مختلف مملو سازید. روزی 2 بار، اسنک 150 تا 200 کالری میل خواهید کرد. همین طور باید روزی حداقل 10 هزار گام برداشته و پیاده روی کنید. هچنین حداقل پنج دقیقه تمرینات ورزشی مقاومتی برایتان لازم خواهد بود.

همچنین بخوانید: رژیم غذایی کتو چیست؟

هزینه رژیم غذایی Body Reset

در این رژیم به میزان زیادی سبزیجات و میوه های تازه خریداری خواهید کرد و این طرف از هزینه های جاری شما، به این شکل افزایش می یابند. البته با حذف خرید گوشت قرمز و منابع غذایی جامد؛ ممکن است تعادلی در هزینه های خود مشاهده نمایید. پاسترناک توصیه می کند که با خرید میوه ها و سبزیجات یخ زده، از هزینه های خود بکاهید.

رژیم غذایی Body Reset

آیا رژیم غذایی Body Reset به کاهش وزن کمک می کند؟

شما احتمالا به کمک این رژیم، به کاهش وزن دست خواهید یافت. البته هیچ گونه مطالعه و شواهد بالینی وجود ندارد، اما استفاده از اسموتی های میوه و سبزیجات، به شکلی بدیهی کاهش دریافتی کالری و در نتیجه کاهش وزن را ایجاد خواهند کرد. با این حال سرعت و میزان کاهش وزن در فرد، همچنان سوال برانگیز باقی می ماند.

این رژیم شباهت زیادی به رژیم های گیاهخواری دارد و همان طور که می دانید شکل تغذیه گیاهخواران در مقایسه با سایر افراد، سلامت بدنی و تناسب اندام بیشتری را به همراه می آورد.

رژیم غذایی Body Reset

میزان سهولت Body Reset چقدر است؟

نوشیدن صرف اسموتی ها، باید به ویژه در ابتدا سخت باشد. البته اضافه شدن اسنک ها در روز، می تواند کمی از این سختی بکاهد. میزان سهولت این رژیم بستگی به رویکرد خود شما دارد. هر روز صبح باید به تهیه اسموتی و صبحانه خود بپردازید. شستن میوه ها و سبزیجات تازه و آماده سازی غذا، وقت گیر خواهد بود و باید دید تا چه اندازه با آن کنار می آیید.
تمامی دستورالعمل های تهیه غذاهای مورد نیاز در این رژیم را در کتاب “The Body Reset Diet” خواهید یافت. به طور مثال در فاز سوم به غذایی با کرم اسفناج، نخود سرخ شده و … برخورد می کنید.

غذا خوردن رستورانی پس از گذشتن پنج روز اول رژیم ممکن خواهد بود؛ تنها باید اطمینان حاصل کنید که این وعده غذایی یکی از وعده های غیراسموتی شما باشد و مطابق دستور العمل رژیم به سفارش غذا بپردازید. همین طور به خاطر داشته باشید که مصرف الکل در طول این رژیم به طور کلی قدغن اعلام شده است.

شما می توانید از روش هایی برای ساده تر کردن این رژیم غذایی استفاده کنید: به طور مثال مواد اولیه لازم برای هر اسموتی را داخل یک کیسه فریزر قرار داده و درب آن را محکم سازید. به این شکل در زمان آماده سازی هر اسموتی، صرفه جویی در وقت و انرژی بیشتری صورت خواهد گرفت.

احساس گرسنگی در روزهای اول این رژیم غذایی گزارش شده است، اما رفته رفته با اضافه شدن وعده های غذایی غیراسموتی، این احساس نیز مرتفع می گردد.

اگر از اسموتی ها لذت ببرید، در این رژیم مشکلی با مزه ها نخواهید داشت و اتفاقا با طعم های خوشمزه ای روبرو می شوید.

رژیم غذایی Body Reset

میزان تمرینات ورزشی لازم

در این رژیم روزانه حداقل 10 هزار گام توصیه شده است. این میزان پیاده روی در بهبود سلامت شما نیز نقش داشته و کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی را به وجود می آورد. چطور این پیاده روی را انجام می دهید، مهم نیست؛ بلکه باید آن را به شکلی در برنامه روزانه خود بگنجانید. به طور مثال به جای تردد با وسایل نقلیه، مسیرهایی را با پیاده روی همراه سازید.

همچنین به اندازه حداقل 5 دقیقه تمرینات مقاومی حداقل 5 روز در هفته نیز توصیه شده است. تمرینات مقاومتی به ساختن عضلات کمک کرده و از آرتریت، دیابت و چاقی جلوگیری به عمل می آورند. به علاوه می توانید این تمرینات را به راحتی در منزل انجام داده و به صور متناوب آن ها را دنبال سازید. دستورالعمل های مناسبی در این خصوص را در کتاب “The Body Reset Diet” خواهید یافت.

منبع: health.usnews

Total
0
Shares

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *