نگهداری لوازم آرایشی در یخچال می تواند بر سلامت و همچنین کیفیت لوازم آرایشی تاثیر گذار باشد.نگهداری از لوازم آرایشی یکی از راه هایی است که همه ی خانم ها باید در باره آن ها اطلاعات کسب کنند .برخی از لوازم آرایشی و بهداشتی مانند عطرها را لازم نیست در یخچال نگه داریم اما بسیاری از آرایشگران حرفه ای بسیاری از لوازم آرایشی های خود را در یخچال نگه می دارند تا هنگام استفاده دارای بهترین کیفیت خود باشند.حالا این نکته مطرح می شود که آیا همه ی لوازم آرایشی را باید در یخچال نگه داری کنیم یا خیر.در این مقاله به بررسی نکته هایی برای نگهداری لوازم آرایشی در یخچال می پردازیم.

نکته هایی در مورد نگهداری لوازم آرایشی در یخچال

بعضی از لوازم آرایشی در دمای محیط بهتر دوام می آورند و تعدادی از آنها بهتر است در یخچال نگه داری شوند. چون دمای محیط سبب می شود که آنها آب شوند و یا فاسد می گردند. یخچال دمای متعادل و متناسبی برای نگهداری لوازم آرایشی دارد. درون یخچال دما به طور تدریجی یا گسترده کم یا زیاد نمی گردد. به همین خاطر وسایل آرایشی در یخچال دوام بهتری دارند. نگهداری لوازم آرایشی هم چون تعدادی از کرم ها و یا کرم های مراقبتی مانند کرم دور چشم یا از بین برنده جوش بهتر سبب می شود تا خراب نشوند.

نگهداری لوازم آرایشی در یخچال

باید خاطر نشان کرد که اگر محصولات شما طبیعی یا ارگانیک باشند حتما باید در یخچال نگهداری نمایید چون در حالت عادی لوازم آرایشی شیمیایی دارای مواد نگه دارنده می باشند و امکان رشد باکتری در آنها کم است یا اصلا وجود ندارد اما مواد ارگانیک فاقد مواد نگهدارنده می باشند و باید در یخچال نگهداری گردند.

 

مرطوب کننده ها، لوسیون ها و کرم های چشم

شما می توانید این ها را در یخچال نگه دارید، اما این تنها زمانی بهتر است که تابستان باشد. چیز دیگری که باید انجام دهید نگه داشتن کرم چشم در یخچال است. مرطوب کننده ها، کرم های دور چشم، سرم ها، و تونر ها همه محصولات آرایشی هستند که ممکن است اثر خنک کنندگی ایجاد کنند پس باید آنها را در یخچال داشته باشید در واقع نگهداری لوازم آرایشی در یخچال و یا نگه داشتن کرم های دور چشم می تواند حتی کمک به پف زیر چشم کرده و گردش خون را در پوست افزایش دهد.


لاک ناخن

بهتر است لاک ناخن خود را در دمای اتاق به جای یخچال نگهداری کنید. شما می توانید با درست نگهداری لوازم آرایشی طول عمر آن را طولانی تر کنید. با درجه حرارت سرد در یخچال، ویسکوزیته لا ک ها افزایش خواهد یافت، که ممکن است ثبات آنها را در زمان طولانی کم کند.

عطر

برای طولانی ترین عمر مفید، پیشنهاد می شود که عطرهای خود را در دمای اتاق متوسط ​​پایین تر از 80 درجه فارنهایت نگهداری کنید . عطر، اگر سرد شود، در واقع می تواند برخی از عطر خود را از دست دهد.

محصولات مو طبیعی

روغن زیتون فوق العاده عالی یک ماسک موی عالی  است و همیشه باید در یخچال نگهداری شود تا رطوبت نداشته باشد. روغن نارگیل نیز برای پوست و مو مناسب است و شما می توانید آن را در یخچال و فریزر نگه دارید و آن را به عنوان ماسک مو استفاده کنید. نگهداری لوازم آرایشی در یخچال راهی ساده برای حفظ طول عمیر مفید آنهاست.

 

برخی هشدارها

تبرید

تبرید برابر نگهداری نیست.

اگر یک محصول آرایشی حاوی مواد نگهدارنده باشد، همچنان بعید است که عمر مفید آن بسیار طولانی باشد.” و آگاه باشید که تبرید کاملا باکتری را از بین نمی برد  فقط آنها را کاهش می دهد. اگر یک محصول آلوده شود، ممکن است قادر به دیدن باکتری ها نباشید، اما هنوز برای چشم ها و پوست شما مضر است.

بچه های خود را دور از دسترس یخچال نگه دارید.

اگر محصولات زیبایی یا محصولات مراقبت شخصی خود را در یخچال حفظ می کنید، “مطمئن شوید که فرزندان شما به آنها دسترسی پیدا نمی کنند.” این موضوع می تواند دشوار باشد اما بهتر این است که یخچال های جداگانه ای را بخرید و روی آن قفل بزنید و نگهداری لوازم آرایشی خود را اینگونه حفظ کنید.

حتما مطالعه کنید:تست لوازم آرایشی و بهداشتی چگونه صورت می گیرد؟

Total
0
Shares

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *