رژیم غذایی بزرگترین بازنده بر مبنای برنامه تلویزیونی “The Biggest Loser” طراحی شده است. این رژیم شامل تاکتیک هایی برای داشتن وعده های غذایی منظم و متعادل است. این رژیم غذایی برای شش هفته برنامه ریزی شده است. هر روز شما حدود چهار وعده میوه و سبزیجات، سه غذای پروتئینی، دو غذای گندم کامل دریافت می کنید. همین طور دسر شما نباید بیش از 200 کالری شود.

به واقع 45 درصد از کالری روزانه ی شما باید از کربوهیدرات به دست بیاید. همین طور 30 درصد آن از پروتئین و 25 درصد دیگر نیز باید از چربی ها باشد. سازندگان لس آنجلسی این رژیم غذایی معتقد هستند که این برنامه نه تنها می تواند به کاهش وزن کمک کند، بلکه یک رژیم پیشگیرانه دیابت نیز به شمار می رود. به علاوه این رژیم غذایی؛ خطر ابتلا به سرطان، آلزایمر و … را کاهش داده و سلامت قلب را بهبود می بخشد. همین طور به موازات آن سیستم بدنی قوی تری خواهید داشت. تاثیر تغذیه سالم بر روان را هرگز نمی توان نادیده گرفت و این چیزی ست که در این رژیم، به آن اهمیت زیادی داده شده است.

کافی ست کالری های دریافتی خود را کاهش داده و اجازه دهید تا وزن شما کاهش پیدا کند.

رژیم غذایی بزرگترین بازنده

رتبه بندی رژیم غذایی بزرگترین بازنده در U.S. News

رتبه رژیم غذایی بزرگترین بازنده در رده بندی U.S. News معادل 23 می باشد. سایر رتبه های این رژیم کاهش وزن را در ادامه می بینید:

در میان بهترین رژیم های غذایی: 23
در میان بهترین رژیم های غذایی کاهش وزن: 17
در میان بهترین رژیم های مناسب دیابت: 20
در میان بهترین رژیم های دارای پایه گیاهی: 5
در میان بهترین رژیم های غذایی تغذیه سالم: 22
در میان بهترین رژیم های غذایی کاهش وزن سریع: 6
در میان بهترین رژیم های غذایی مناسب سلامت قلب: 22
در میان ساده ترین رژیم های غذایی: 22

رژیم غذایی بزرگترین بازنده

رژیم غذایی بزرگترین بازنده چطور عمل می کند؟

برای شروع و وارد شدن به این رژیم غذایی، شما می توانید از میان چندین کتاب مربوط به آن، کتاب:

The biggest loser: The Weight Loss Program to Transform Your Body, Health and Life

را انتخاب کنید که تاریخ انتشار آن به سال 2013 میلادی بازمی گردد. در این کتاب داستان های موفقیت از شرکت کنندگان مسابقه ی “بزرگترین بازنده” و راهنمایی های در مورد هرم غذایی ویژه و نیز پیشنهاداتی برای سوزاندان مقداری کالری دریافتی روزانه؛ آورده شده است.

به عنوان مثال مبتدیان خوب است اطمینان حاصل کنند که این نکات را رعایت می کنند:

– اطمینان حاصل کنید که در هر وعده یک میوه یا سبزی داشته و سپس وعده ی اصلی غذای خود را میل کنید. غذای اصلی پروتئینی شامل تخم مرغ، نخود یا یک سینه مرغ بدون چربی باشد.

– مصرف تمام دانه های مغذی دریافتی خود را به دو وعده در روز محدود کنید.

– بیش از 200 کالری در روز برای دسر یا کوکتل نگذارید.

رژیم غذایی بزرگترین بازنده

اگر به سراغ کتاب six Weeks to a Healthier You بروید، شما همچنین به بررسی عوامل خطر ابتلا به بیماری ها پرداخته و می آموزید که چطور کالری های دریافتی خود را محاسبه کرده و آن ها را کنترل نمایید. در بخش های دیگر کتاب به روش های پیشگیری از دیابت و کاهش فشار خون، پرداخته شده است. در این کتاب برنامه های غذایی مختلف و توصیه هایی برای انواع ورزش های وابسته به آن ها، آورده شده است.

هزینه رژیم غذایی بزرگترین بازنده چقدر است؟

این رژیم چندان گران قیمت به نظر نمی رسد. میوه های تازه، سبزیجات، غلات و ماهی ارزان نبوده، اما هزینه های سرسام آوری نیز به بار نمی آورند.

آیا رژیم غذایی بزرگترین بازنده به کاهش وزن کمک می کند؟

به احتمال زیاد شما در این رژیم وزن از دست خواهید داد. تنها کافی ست که با کالری دریافتی و ورزش های همراه آن، کنار بیایید تا کاهش وزن موثری را در خود شاهد باشید. اگر از اشتباهات رایجی که افراد در زمان کاهش وزن مرتکب می شوند، دوری کنید؛ به کمک این رژیم به تناسب اندام دلخواه خود خواهید رسید.

رژیم غذایی بزرگترین بازنده

میزان سهولت

از آن جا که این رژیم غذایی هیچ یک از گروه های مواد غذایی را ممنوع کامل نکرده است، نباید در طولانی مدت مشکلی با آن داشته باشید. دنبال کردن دستورهای این رژیم غذایی، بسیار راحت است. منابع گوناگون بوده و دستورالعمل های بسیار زیادی در خصوص آن ها وجود دارد. شما باید هشیار و محتاط بوده و همه چیز به خوبی پیش خواهد رفت.

طعم و مزه نیز در این رژیم جایگاه عالی داشته و از این لحاظ به هیچ مشکلی برخورد نخواهید کرد. دستورهای آشپزی گوناگونی مربوط به این رژیم را در فضای اینترنت پیدا خواهید کرد که در صورتی سازگاری با ذائقه تان، گزینه هایی عالی خواهند بود.

در رژیم غذایی بزرگترین بازنده، مشکلی با صرف غذا در رستوران ها، وجود ندارد. البته توجه داشته باشید که از این پس نمی توانید مانند گذشته به غذا خوردن بپردازید. نباید اجازه دهید که رنگ و بوی غذاهای پرچرب و خارج از محدوده ی مجاز رژیم، وسوسه تان سازد. غذاهای سرخ شده یا پرکالری، ممنوع هستند و نباید در منوی رستورانی به سراغ آن ها بروید.
از این که بشقاب خود را از سینه مرغ، برنج قهوه ای، کلم بروکلی و مانند آن ها پر کنید؛ هراسی نداشته باشید.

این رژیم غذایی برای افرادی که دارای مشغله بالایی بوده و همیشه با کمبود وقت مواجه هستند، نیز کاملا مناسب است. شما می توانید بسته غذایی خود را از پیش آماده کرده و همراه داشته باشید.

رژیم غذایی بزرگترین بازنده

بازی های ویدئویی، سی دی ها و دی وی دی های مختلفی درباره ی این رژیم و شمارش کالری های دریافتی روزانه وجود دارد که می توانید از آن ها نیز بهره مند شوید. همچنین برای بهره برداری بیشتر از این رژیم غذایی، می توانید از مربی همراه نیز کمک بگیرید تا اثربخشی بالاتری را تجربه کنید.

در این رژیم قرار نیست که چندان گرسنه بمانید. از آن جایی که متخصصان تغذیه نیز همیشه بر احساس سیری و رضایت از صرف غذا در افراد، تاکید دارند؛ احساس سیری کامل در این رژیم نیز مورد نظر قرار گرفته است. از آن جایی که میان وعده های پرفیبر یا پروتئینی در رژیم بزرگترین بازنده، در نظر گرفته شده اند؛ می توانید پیوسته احساس سیری را داشته و از گرسنه ماندن خود جلوگیری به عمل بیاورید.

طعم ها در این رژیم گوناگون هستند. اگر غذایی که می خورید، خوشمزه نیست؛ تنها باید خودتان را سرزنش کنید که در آشپزی آن قدرها خلاق و خوش سلیقه نبوده اید.

رژیم غذایی بزرگترین بازنده

میزان ورزش لازم

این رژیم تعاریف گسترده ای دارد و ورزش و تمرینات نیز بخش مهمی از آن را شامل می شوند. اگر از دستور العمل های کتاب  six Weeks to a healthier You پیروی کنید، هر هفته تمرینات ورزشی را در برنامه خود خواهید داشت. این تمرینات به طور کلی با بیماری های مربوط به اضافه وزن از جمله دیابت نوع 2، فشار خون بالا و بیماری های قلبی مبارزه می کنند.

مهم ترین چیز آن است که تحرک داشته باشید. به طور کلی حداقل دو ساعت و نیم فعالیت شدید ورزشی چون پیاده روی سریع در هفته و چند روز در هفته نیز فعالیت های تقویت عضلات را داشته باشید.

منبع: health.usnews

Total
0
Shares

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *