تمیز کردن قابلمه سوخته زمانی که غذا در ماهیتابه یا قابلمه استیل شما سوخته است و نمی‌توانید ظرف خود را تمیز کنید؟ نگران نباشید! ما در اینجا بهترین روش‌های تمیز کردن قابلمه سوخته استیل را به شما یاد می‌دهیم تا اگر بر اثر حواس‌پرتی، ظروف استیل شما سوخت، راهکار مؤثری را برای تمیز کردن آنها بلد باشید.

البته قبل از آن، بهتر است راهکارهای پیشگیری از سوختن قابلمه را یاد بگیرید. برای این کار، بهتر است حین پختن غذا از شعله‌ای با حرارت کم استفاده کنید. در ضمن، استفاده از ظروف نچسب نیز کمک بزرگی است.

با این حال، گاه مجبوری می‌شویم که از ظروف استیل یا چدن برای پخت و پز استفاده کنیم. در صورت سوختن غذا در این ظروف، به روش‌های زیر عمل کنید. اما با بوی بد مربوط به سوختگی چه کنیم؟ ما با ترفندهایی نحوه از بین بردن بوی سوختگی در منزل را در مقاله مربوط به آن به شما خواهیم آموخت.

ترفندهای تمیز کردن قابلمه سوخته

آموزش ترفندهای تمیز کردن قابلمه سوخته

اولین روش

به عنوان اولین روش تمیز کردن قابلمه سوخته استیل باید در ظرف خود چند قطره مایع دستشویی به همراه چند لیوان آب گرم بریزید تا قالبمه پر شود. حال قابلمه را روی حرات بگذارید و صبر کنید تا آب به مدت ۱۵ دقیقه بجوشد.

اگر پس از این مدت، سوختگی‌های داخل قابلمه کنده نشد، اجازه دهید قابلمه مدت بیشتری روی حرارت بماند. در ضمن، می‌توانید با استفاده از یک قاشق یا کفگیر، تکه‌های غذای سوخته چسبیده به کف قابلمه را حین جوشیدن آب از آن جدا کنید.

صبر کنید تا کف قابلمه از تکه‌های سوخته غذا پاک شود؛ سپس قابلمه را از روی حرارت بردارید و بگذارید تا سرد شود. در پایان، با استفاده از سیم ظرفشویی یا اسکاچ می‌توانید کف قابلمه را بسایید تا کاملاً تمیز شود.

روش دوم

روش دیگر تمیز کردن قابلمه سوخته استیل این است که ابتدا با استفاده از اسکاچ ظرفشویی، کف قابلمه را تا حد امکان تمیز کنید. سپس مقداری صابون مایع به همراه ۱۵ قطره اسانس روغن پرتقال کف قابلمه بریزید.

وقتی باقیمانده‌های غذای سوخته در کف قابلمه نرم شد، کف قابلمه مقداری جوش شیرین بپاشید. سپس مقداری آب داخل قابلمه استیل خود بریزید و نیم ساعت صبر کنید تا سوخته‌های کف قابلمه تمیز شود. حال می‌توانید قابلمه خود را بشویید.

روش سوم

ترفند جالب دیگر برای تمیز کردن قابلمه سوخته استیل این است که داخل قابلمه بسته به بزرگی آن، دو لیوان سرکه و دو لیوان آب بریزید و آن را روی حرارت بگذارید تا به مدت ۱۵ دقیقه بجوشد. پس از این مدت، قابلمه استیل را از روی حرارت بردارید و دو قاشق غذاخوری جوش شیرین به آن بیفزایید.

۳۰ دقیقه صبر کنبد تا مخلوط جوش شیرین و سرکه، کف قابلمه سوخته استیل شما را پاک کند. پس از سرد شدن قابلمه، کف آن را با اسکاچ و مایع ظرفشویی کاملاً تمیز کنید.

روش چهارم

روش دیگر تمیز کردن قابلمه سوخته استیل این است که از اسپری گاز پاک‌کن استفاده کنید. مقداری از آن را داخل قابلمه اسپری کنید و در ظرف را به مدت دست‌کم نیم ساعت بگذارید. سپس کف قابلمه را با اسکاچ بشویید.

برای تمیز کردن قابلمه سوخته استیل همچنین می‌توانید از پاک‌کننده‌های مخصوص استیل استفاده کنید تا هم کف قابلمه تمیز شود و هم ظرف استیل شما درخشش خود را بازیابد.

روش آخر

آخرین ترفند ما برای تمیز کردن قابلمه سوخته استیل استفاده از ورق خشک‌کن است. ورق خشک‌کن مانند دستمال کاغذی است و می‌توانید آن را از بازار تهیه کنید.

یک عدد ورق خشک‌کن را داخل قابلمه سوخته استیل قرار دهید و پس از یک ساعت، با استفاده از اسکاچ، تمام سوختگی‌های کف قابلمه را به راحتی تمیز کنید.

Total
0
Shares

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *